25 Book Forum. ПРОГРАМА акції «Третій вік: Задоволення від читання»

25 Book Forum. ПРОГРАМА акції «Третій вік: Задоволення від читання»

15-18 вересня вп’яте відбудеться Благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: Задоволення від читання», яку організовує ГО «Форум видавців».


У програмі – зустрічі з відомими письменниками та інтелектуалами, виступи хорових колективів та концерт легендарного українського гурту заслужених артисток України Лесі та Галі Тельнюк «Сестри Тельнюк».

Усі заходи програми Благодійної акції за наявності запрошень та пенсійного посвідчення можна відвідати безкоштовно, в тому числі і книжковий ярмарок, який відбудеться 15-18 вересня в Палаці мистецтв. Пенсіонери також отримають знижки на книжки.

У межах акції триває Всеукраїнський конкурс «Моя книжкова полиця». За умовами, учасникам конкурсу необхідно написати історію обсягом 3600 знаків про особливу для них книгу чи свою домашню бібліотеку.

Вимоги до учасників: вік 55+, можливість перебувати на Форумі видавців у Львові з 16 по 18 вересня 2016 р. Текст необхідно надіслати до 19 серпня 2016 на електронну пошту 3vik@bookforum.com.ua (у темі листа зазначити Конкурс «Моя книжкова полиця») або листом на поштову адресу: ГО «Форум видавців», а/с 6644, м. Львів, 79005.

Журі Конкурсу обере трьох переможців, які отримають запрошення на 23 Національний книжковий «Форум видавців у Львові» та зможуть відвідати усі заходи в межах Благодійної акції «Третій вік: Задоволення від читання» безкоштовно. Проїзд та проживання переможців Конкурсу забезпечують організатори.

Серед новинок акції – створення у Львові читацьких клубів – неформальних об’єднань за участі літніх людей, де охочі збиратимуться для обговорення улюблених книг, ділитимуться думками та враженнями від прочитаного.

Щорічно акція об’єднує громадські і культурні організації та заклади, а також владу і мешканців міста. В межах акції у 2015 році 9381 особа пенсійного віку безкоштовно відвідала книжковий ярмарок та презентації у Палаці мистецтв, 5000 осіб придбали книжки зі знижкою, понад 3000 осіб відвідали культурні заходи. 764 нові книги було закуплено та передано у бібліотеки територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також в організації, що спеціалізують на роботі з особами пенсійного віку.

Благодійна акція «Третій вік: Задоволення від читання» спрямована на підвищення свідомого ставлення до людей літнього віку – популяризацію позитивного ставлення до старості та толерантності до літніх людей у суспільстві.

Захід реалізовується за підтримки Львівської міської ради.


ПРОГРАМА

Вільний вхід на всі заходи

15 ВЕРЕСНЯ, ЧЕТВЕР

11:00 Лекція «Будуємо фундамент здорового довголіття» від засновників Центру здорового довголіття Валерія Шишкіна і Наталії Калиновської. Бібліотека-філія № 37 ЦБС для дорослих (вул. Миколайчука, 1).

12:00 Авторська зустріч з відомим українським журналістом, ведучим авторських телепередач «Прямим текстом» та хард-ток-шоу DROZDOV на телеканалі ZIK Остапом Дроздовим, який презентує свій роман-вибух «№ 1». Модератор – літературознавець Андрій Дрозда. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська 2а).

13:00 Авторська зустріч з письменницьким подружжям Володимиром Лисом та Надією Гуменюк. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська 2а).

14:00 Зустріч з поетом та перекладачем Борисом Херсонським. Модератор – Людмила Херсонська. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська 2а).

15:00 Відкриття «Читацького клубу сеньйорів». Модератор – Адріана Огорчак. Бібліотека Фонду Святого Володимира (вул. Антоновича, 23).

16:00 Авторська зустріч з сучасною українською поеткою, письменницею, літературознавицею Людмилою Таран. Модератор – Лариса Денисенко. Бібліотека-філія №15 ЦБС для дорослих м. Львова (вул. Повітряна, 88).

17:00 Вечір хорової музики за участю найкращих колективів Львова. Будинок органної та камерної музики (вул. Степана Бандери, 8).

16 ВЕРЕСНЯ, П’ЯТНИЦЯ
11:00 Зустріч з автором однієї з найпопулярніших та найулюбленіших книг українців «Многії літа. Благії літа…» Мирославом Дочинцем. Модератор – Олександр Комаров. Бібліотека-філія № 37 ЦБС для дорослих (вул. Миколайчука, 1).

12.00 «Громадське радіо – стратегія розвитку громадського мовлення». Зустріч з відомими журналістами та творцями Громадського радіо Андрієм Куликовим, Кирилом Лукеренком, Олександром Бузюком, Іриною Славінською. Перша Львівська Медіатека (вул. Мулярська 2а).

13.00 «Відкладене літо. Розповіді про життєві історії, підслухані розмови і просто роздуми». Авторська зустріч із заслуженим журналістом України, театрознавцем, автором «Газети по-українськи» Віталієм Жежерою. Модератор – Ольга Гембік. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська 2а).

14.00 Авторська зустріч з відомим українським письменником, лауреатом Шевченківської премії Степаном Пушиком: «Від поезії й пісні, романів та повістей до унікального видання про українську міфологію «Бусола книга». Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська, 2а).

15.00 Презентація тритомника «Золотий вік української естради» (1960-1980-ті роки) за участі автора книги Михайла Маслія та багатьох героїв цього видання – Богдана Стельмаха, Ігоря Калинця, Миколи Петренка, Мар’яна Шуневича та інших. Великий Зал Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка (вул. О. Нижанківського, 5).

15:00 Зустріч з автором романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки «Українські невільники Третього рейху» Сергієм Батурином. Модератор – письменник та літературознавець Василь Ґабор. Львівський геріатричний пансіонат (вул. Медової Печери, 71).

16:00 Зустріч з автором книги «Україна і «Московскоє время» Василем Шпіцером – першим Головою Львівської міської Ради та міськвиконкому незалежної України. Модератор – Роман Ґера. Львівський історичний музей (конференц-зал, пл. Ринок 6).

17:00 Лекція відомого психотерапевта Олега Романчука «Осінь життя: пора передавати цінності наступним поколінням». Спільно з Інститутом лідерства та управління Українського Католицького Університету. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська 2а.

18:00 Гала-концерт Благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання». Проект «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» заслужених артисток України Галі та Лесі Тельнюк. Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки,1). Вхід за запрошеннями.

17 ВЕРЕСНЯ, СУБОТА

14.00 «Як примножувати культурний капітал суспільства? Освіта упродовж життя». Учасники – Мар’яна Савка, Оксана Форостина, Наталя Бордун, Мар’яна Павловська. Читальний зал Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (пр. Шевченка, 13).

14:00 Розмова про традиційне в українській культурі з етнологом, кандидатом історичних наук Іриною Ігнатенко. Модератор – Лариса Денисенко. Бібліотека-філія № 37 ЦБС для дорослих (вул. Миколайчука, 1).

15:00 Авторська зустріч з сучасним українським письменником, кіносценаристом Андрієм Кокотюхою. Модератор –актор театру та кіно Микола Береза. Бібліотека-філія №15 ЦБС для дорослих м. Львова (вул. Повітряна, 88).

15:00 Лекція експерта з правильного харчування Ольги Дорош «Їж, рухайся, читай» та дегустація смузі. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська, 2а).

16:00 Зустріч з відомим письменником, лауреатом Шевченківської премії Василем Шклярем. Модератор –Андрій Дрозда. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська, 2а).

18 ВЕРЕСНЯ, НЕДІЛЯ
11:00 Лекція мистецтвознавця Діани Клочко «Колажі Параджанова: розбити, щоб зібрати». Перша Львівська Медіатека (вул. Мулярська, 2а).

13:00 Літературно-музична акція відомої письменниці, журналістки, сценаристки і поетки, володарки премій Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінаціях «Романи» і «Кіносценарії», «Золотий письменник України» Ірен Роздобудько та поета-барда Ігоря Жука. Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки (вул. Мулярська, 2а).

14:00 Презентація новинок з поетичної серії «Українська Поетична Антологія», яка виходить у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА: Ігор Калинець «Калиновий Герб»; Василь Герасим’юк «Anno афини». Модератор – директор видавництва, поет Іван Малкович. Дзеркальна зала Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

15:00 Майстер-клас «Український родовід» від Адріани Огорчак та презентація книги Ігоря Гургули «Мартуся зі Львова». Дзеркальна зала Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ