На ТРК “Львів” прем’єра документального фільму “Галицька Весна Української Ідеї”

На ТРК “Львів” прем’єра документального фільму “Галицька Весна Української Ідеї”

У неділю 7 лютого о 15:30 в ефірі ТРК “Львів” прем’єра документального фільму. Це перша робота в українській документалістиці присвячена саме львівському періоду життя і творчості Михайла Грушевського.

 

Історик називав Львів “українським п”ємонтом” і саме львівське середовище на зламі 19-20 століть допомогло Грушевському викристалізувати українську національну ідею. “Львів отримав в особі Грушевського геніального вченого та організатора, котрий відкрив наше національне “Я”, а Михайло Грушевський саме у Львові зміг повноцінно реалізувати свій потенціал, – зауважує автор фільму Тарас Каляндрук, – в Російській імперії, громадянимном котрої на той час був Грушевський така праця закінчилася б для історика трагічно.”

 

Журналіст Тарас Каляндрук готував факти та істричні матеріали про період перебування Михайла Грушевського у Львові. Адже саме тут, за два десятиліття Грушевським було закладено основи для творення модерної української нації. Мова йде про його фундаментальне дослідження “Історія України-Руси”, котра й досі залишається основою української історчної науки. Адже саме завдяки праці Грушевського Росія і Польща змушені були визнати існування української нації. До прикладу, в Російській імперії до цього часу було немислимо викладання української історії, а після виходу в світ праці Грушевського новітня російська імперія СРСР змушена була погодитись на створення УРСР та ввести в шкільну програму викладання історії України.

 

Фільм «Галицька Весна Української Ідеї» створено до вшанування 150-ти річчя з дня народження Михайла Грушевського.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ