На ТРК «Львів» програма «Сусіди» сприяє налагодженню міжнародних зв’язків з іноземними партнерами

На ТРК «Львів» програма «Сусіди» сприяє налагодженню міжнародних зв’язків з іноземними партнерами

Передача «Сусіди» – це спільний проект журналістів телерадіокомпанії «Львів» журнального типу з рубриками, які стосуються всіх аспектів міжнародного співробітництва. Програма завдяки культурному та політичному діалогу налагоджує процес кращого пізнання з країнами-сусідами, а саме, динамічна інтеграція української, польської, білоруської, угорської та інших культур відіграє і набуває європейського та світового значення. Докладніше, що вдається зробити українцям спільно з іноземними партнерами, ми дізнавалися від ведучої Марти Обух.

 

 • Марто, розкажіть, як готуєте програму «Сусіди» до ефіру?
 • Починаємо презентувати проекти наших журналістів, які реалізують себе в передачі «Сусіди». Наприклад, редактори дирекцій художнього-мистецького, військово-патріотичного, соціального та спортивного мовлення, а також відділ міжнародного співробітництва подають матеріли, відеосюжети для програми «Сусіди».
 • Яка робоча частина програми «Сусіди»?
 • Відділ військово-патріотичного мовлення налагоджує зв’язки з литовськими та польськими військовослужбовцями, яких тренують за стандартами НАТО. Христина Марич – журналіст відділу соціальних програм нещодавно дізнавалася про 60-ту річницю революції, визвольної боротьби Угорщини. Цю дату відзначали також у Львові. А Христина Лозинська – редактор відділу міжнародного спіробітництва вела розмову з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Польща, який сказав, що завдяки культурному потенціалу України і Польщі відбувається творення спільного майбутнього – інтелектуального, безконфліктного, морального. Любов Янас – представник художньо-мистецьких програм пропагує українську культуру. Нещодавно у Львівській музичній академії імені М. Лисенка відзначили митців, які активно долучаються до цієї справи. Один із них – оперний співак світової слави українського походження Павло Гунька і фотохудожник – Василь Пилип’юк, твори якого відомі за межами нашої країни. Роман Смоляр з відділу вечірнього мовлення налагодив контакти у рамках проекту уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Цей проект дуже важливий, оскільки не тільки сприяє підвищенню прибутків фермерів, але й може навчити інших селян розширити свої господарства, а також такі перші сучасні міні-ферми стануть передвісниками великих позитивних змін на селі.
 • А з ким ви, Марто, ведете розмову у студії?
 • Нещодавно спілкувалася з консулом Республіки Польща у Львові Мар’яном Орліковскі та Барабарою Пацан – працівником Генерального Консульства Республіки Польща у Львові про п’ятий перегляд сучасного польського кіно «Під Високим замком». Гості розповіли про ряд культурних подій, що супроводжується фестивалем і головну мету заходу, пов’язану з тематикою кіно. На тему освіти протягом життя, а саме світовий досвід і українську практику, які можливості для навчання українців у Фінляндії вела розову з Оксаною Цмоць – керівником Інституту міжнародної академічної і наукової співпраці, яка висвітлила як у розвинених країнах підтримують і направляють студентів у досягненні особистих цілей. А також розказала про співпрацю інституту з коледжом Фінляндії, программу стажувань аграріїв та освітян, вимоги до молодих людей, що хочуть поїхати навчатися за кордон.
 • У рамках проекту «Сусіди» знаємо, що часто приїжджають іноземні представники, візит яких сприяє налагодженню міжнародних відносин…
 • Так, гостем у студії нещодавно був Антоній Соболевський – голова правління товариства «Час. Простір. Тотожність» з міста Щецин Республіки Польща, який приїхав до України в рамках проекту «Співпраця адміністрації та неурядової організації для делегування суспільних послуг». Пан Антоній запропонував нову філософію співпаці органів самоврядування та неурядових організацій, розповів про модель протестованих інструментів у впровадженні змін, які закони потрібно впровадити в Україні, щоб була якісна співпраця органів місцевого самоврядування та громадських організацій, а також висвітлив тему транскордонного співробітництва, а саме як шукати партнерів для проектів. А також зі своїм візитом завітав Мортин Емберг – голова Офісу Ради Європи в Україні, який оцінив ситуацію свободи слова в Україні, докладніше говорив про висновки експертизи Ради Європи щодо розподілу повноважень інституцій у сфері інформаційної політики і медіа в Україні. Крім того, надав план дій для фінансування України країнами-донорами.
 • Марто, яка мета програми «Сусіди»?
 • Наша мета– мотивувати та підтримувати молодих людей в діяльності заради соціальних змін на місцевому рівні. Заохочуємо брати активну участь у демократичних процесах прийняття рішень щодо організації суспільного життя. Саме так хочемо сприяти активним громадським позиціям та солідарності між людьми. Рішуче, згідно зі своїми ідеями та мріями, заохочуємо впливати на світ. Нашою характерною рисою є те, що у своїй роботі користуємося методами, основа яких – неформальна освіта, політика, культура, які стимулюють до активної участі, критичного мислення.
 • Марто, який ваш улюблений уривок розмови в студії з програми?
 • Львівщина – фабрика Європи” – саме цей 16-ий Міжнародний економічний форум, який відбувся у Львові, мені запам’ятався найбільше. Особливо знаковим є те, що цього разу Форум пройшов  під патронатом Президента України. Міжнародний економічний форум вже вкотре  став дискусійною платформою для політиків, економістів, фінансистів, інвесторів та бізнесу. Розмови, як такої в студії не записували, а їздила з колегами на форум і брала коментарі. Петро Порошенко сказав, що як туристичний центр ми вже себе зарекомендували, а от щодо інвестицій виробничих потужностей Львівщина виступає лідером. Парламентарі і урядовці різних рівнів влади, представники бізнесу та різні закордонні експерти розглядали ключові питання нинішньої економічної ситуації України. Як розповіли економісти лише цього року на Львівщині вдалося створити до 12-ти тисяч робочих місць, а це свідчить про інтерес інвесторів, в тому числі і закордонних, до розвитку економіки регіонів. На мою думку, це цікавий матеріал для нашої програми «Сусіди», адже спільно з іноземними партнерами, місце України відіграє неабияку роль у культурному, політичному, економічному та фінансовому плані.
 • Які ще плануєте ідеї втілити в програму «Сусіди»?
 • Знаєте, якраз згадалися мені слова львівського підприємця Андрія Худо, який сказав, що наші ідеї цілком можуть конкурувати у цілому світі.І креативним львів’янам можуть скоро заздрити іноземні конкуренти. Як і де навчитися правил, що діють на європейському ринку, хто може підказати, як уникнути ризиків? Відповіді на ці питання, а також успішні ідеї можна знайти під час поїздки за кордон, наприклад, з колегами. Правда, це вдається поки що не всім, але, таким чином, можна налагодити партнерські відносини. Також нові ідеї плануємо втілювати через продукт і креатив своєї телерадіокомпанії, а саме, висвітлювати через відеосюжети та розмову в студії як потрібно дбати про порядок, формувати свої цілі, а найголовніше, щоб кожен робив добре свою справу. Адже, крім освіти маємо мати більші відчуття.
 • І на останку, Марто, що побажаєте телеглядачам?
 • Побажаю дивитися нашу програму «Сусіди» щонеділі о 19:30 год. з повтором у четвер о 16:30. Наша стратегія – доносити до глядачів інтелектуальний матеріал, вдосконалюючи культурний, політичний та економічний потенціал. Якщо маєте цікаву інформацію або налагоджуєте міжнародну співпрацю, давайте розповідати про це разом.

Розмову вела Христина ЛозинськаКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ18:04, п`ятниця, 24 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:15, п`ятниця, 24 листопада 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0