Руйнування замків та робота будинків культури в селах – на ТРК «Львів» відбулися #Звіти_Наживо про культуру

Руйнування замків та робота будинків культури в селах – на ТРК «Львів» відбулися #Звіти_Наживо про культуру

Цієї п’ятниці, 20 квітня, о 19:20 у прямому ефірі Львівської філії Суспільного, що мовить під логотипом ТРК «Львів», журналісти та експерти говорили про проблеми сфери культури.


У всіх філіях Суспільного відбувся другий ефір #Звітів_наживо.  Програму готувала команда суспільно-політичного напряму спільно з Громадським рухом ЧЕСНО. Згідно з концепцією проекту, представник влади на початку програми має кілька хвилин на представлення. Опісля – гостю ставлять запитання ведучий, експерти та глядачі.

 

В ефір #Звітів_Наживо на ТРК «Львів» запросили директорку обласного департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирославу Туркало. Львівська філія Суспільного отримала лист-відповідь про відмову від участі в програмі.

 

«Вимушені повідомити вам, що не маємо можливості взяти участь у прямому ефірі 20 квітня 2018 року через попередньо заплановані зустрічі та щільний графік роботи, який на сьогодні неможливо змінити», – йдеться у листі від Львівської ОДА.

 

Попри це, #Звіти_Наживо відбулися. У студії програми були журналісти та експерти.  Однією з перших тем, яку порушили гості проекту, стало збереження архітектурної спадщини Львівщини.  Як відомо, близько 2-ох тижнів тому обвалилася підпірна стіна замку в Поморянах.

 

«Обвал стіни Поморянського замку – це не одиничний випадок, а яскравий приклад. Руйнування можна було би уникнути, якби 20 років тому залатали в покрівлі перші дірки, які там утворилися. А також зробили хоча б консерваційні роботи. Зараз  – вже пізно. Хто в цьому винен? Власник? А хто власник? 90% архітектурних об’єктів культурної спадщини Львівщини – не мають власника», - пояснила проблему громадська діячка Ганна Гаврило.

 

У #Звітах_наживо також підняли тему розвитку культури та мистецтва в районах Львівщини. Журналісти та експерти зійшлися на думці, що, попри недостатнє фінансування Будинків культури у селах, там пожвавлюється життя: відбуваються різноманітні концерти зі збору коштів на АТО, з’являються багато молодих колективів, зростає кількість мистецьких подій.  Деякі із закладів культури громада ремонтує власними силами, не дочекавшись підтримки від держави.

 

Громада та керівництво будинків культури, можливо, не так активно сигналізує про свою проблему. Люди звикли думати, що вони звертатимуться по допомогу до влади і нічого не отримають. Але, з власного досвіду, скажу, що це не так. І іншої сторони – є чимало закондонних прикладів, коли фінансування музеїв та театрів є суміжним. 50% грошей дає громада, інші 50% – виділяє держава. Меценати, які долучаються, вважають за честь бути патронатами закладів культури. Щоб досягти такого в нашій країні, потрібно ще дуже багато працювати. Потрібна довіра до очільників та працівників. Наразі її немає”, – сказав Іван Дудич, український художник, дослідник мистецтва.

 

Повне відео програми #Звіти_Наживо: 

 

 

«Наша команда добре підготувалася до #Звітів_наживо про культуру. Як на мене, програма була цікавою та інформативною для глядача.  Журналісти озвучили найголовніші проблеми зі сфери культури, а експерти розповіли про європейський досвід у їхньому вирішенні. Попри те, що Мирослава Туркало не змогла прийти у нашу студію, ми все ж залишили для неї вільний стілець. А щоб дотриматися балансу думок у програмі, питання, які були адресовані очільниці, не обговорювали», –  розповів головний редактор суспільно-політичного напрямку Львівської філії Суспільного Віталій Гамадин.

 

Нагадаємо, #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху ЧЕСНО. У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ