#Звіти_наживо про ОТГ на UA: ЛЬВІВ: де збудують садочок та полагодять дороги

#Звіти_наживо про ОТГ на UA: ЛЬВІВ: де збудують садочок та полагодять дороги

У п’ятницю, 20 липня, на телеканалі та радіо UA: ЛЬВІВ відбулися #Звіти_наживо. Цього місяця темою програми стали децентралізація та життя об’єднаних територіальних громад Львівщини.Для звіту в студію запросили голів двох ОТГ — Новокалинівської та Славської. “Новокалинівська громада була створена у перший рік впровадження адміністративної реформи та має статус міської, а Славськаодна з останніх ОТГ та є єдиною гірською громадою на Львівщині. В цій площині можемо проаналізувати все зроблене там та заплановане”,поінформував на початку програми її ведучий Володимир Перерва. Загалом, на Львівщині 141 сільська та селищна ради об’єдналися у 36 територіальних громад.

 

Славська ОТГ була створена лише у 2017 році. Це єдина громада на Львівщині, яка отримала статус гірської. До неї увійшли смт. Славське, с. Волосянка, с. Ялинкувате, с. Хащованя, с. Нижня Рожанка, с. Верхня Рожанка, с. Либохора.

 

Натомість, Новокалинівська ОТГ вже працює з 2015 року. До складу громади увійшли місто Новий Калинів, с. Калинів, с.Кружики, с.Корналовичі, с. Гординя, с. Мала Білина, с. Велика Білина, с. Велика Хвороща.

 

Традиційно, на початку програми гості-посадовці мають 5 хвилин для представлення.

 

Ми відновили всі медичні заклади на території громади, укомплектували школи, відремонтували Будинки культури у віддалених селах. Також полагодили дорогу в селах Гординя та Мала Білина”, — розповів про досягнення у роботі Новокалинівської громади її голова Богдан Юзвяк. Серед проблемних ділянок в ОТГ посадовець назвав стан дороги на відрізках Мала Білина — Велика Білина та Калинів — Кружики. Зараз їх полагодити неможливо, бо ці дороги не є на балансі міської ради.

 

“Громада об’єднує більше 8,5 тисяч мешканців. Рушійною силою для створення Славської ОТГ були інвестиції. У Сколівському районі, зокрема у Волосянці, є діючий інвесторський комплекс. Він дав нове дихання цьому населеному пункті. Такі проекти, загалом підвищують рівень життя місцевих,розповів голова Славської ОТГ Володимир Бега.

 

Перший блок запитань до гостей стосувався освіти. В Новокалинівській ОТГ відбулася оптимізація роботи навчальних закладів. “Де 2-3 учні у класіце, фактично, не навчання, бо немає конкуренції. […] Велика частина педагогічного складу, який вивільнився під час оптимізації, була працевлаштована. Ще частина – вийшла на пенсію за педагогічним стажем. […]  Для дітей з інших сіл організований доїзд до школи”,розповів Богдан Юзвяк

 

У 4-ох дитсадках Новокалинівської громади є 12 вакансій дошкільного вихователя. “Ми вирішили, що дошкільна освіта повинна бути у кожному селі. Відкрито садочок у с. Гординя, с. Калинів, ще один будується в Новому Калинові”, — повідомив Богдан Юзвяк.

 

У Славській ОТГ функціонує 8 шкіл. Ще одну будують у с. Верхня Рожанка. Голова громади Володимир Бега повідомив, що наразі, оптимізації у навчальних закладах ОТГ не планується. Водночас, існує необхідність у збільшенні кількості дитсадків, адже у черзі на дошкільну освіту перебуває близько сотні малюків. “Зараз розробляємо проект з реконструкції Будинку побуту, який розвалюється, під новий дитячий садок. Наступного року приступимо до реалізації цієї ідеї”, — повідомив Володимир Бега.

 

Ще однією темою програми #Звіти_наживо стала медицина. Богдан Юзвяк анонсував відкриття нової амбулаторії у Новому Калинові. “Загалом, станом на сьогодні, нам потрібні сімейні лікарі, терапевти та педіатри. З задоволенням забезпечимо фахівців гарним та комфортним місцем праці”,каже посадовець.

 

У Славській ОТГ також хочуть обладнати новий заклад медицини. “Зараз ведуться роботи з вирішення земельних питань, написання технічної документації. Сподіваюся, що до кінця року ми будемо мати у Волосянці нову амбулаторію”,розповів голова ОТГ Володимир Бега.

 

Також у програмі #Звіти_наживо йшлося про розподіл коштів в ОТГ, можливості розширення території громад, інвестиційні та туристичні проекти. Повне відео дивіться тут.

 

Нагадаємо,  #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху «ЧЕСНО».  У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів:

  • серпень — реформа освіти,
  • вересень — медична реформа,
  • жовтень — початок опалювального сезону,
  • листопад — бюджети міст,
  • грудень — звіти чиновників за 2018 рік.

 

 

 

 

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ