Порошенко закликав Яценюка та Шокіна подати у відставку

Порошенко закликав Яценюка та Шокіна подати у відставку

Президент України Петро Порошенко закликав прем’єра Арсенія Яценюка та генерального прокурора Віктора Шокіна подати заяви на звільнення. Про це йдеться у зверненні президента, поширеному на сайті Президента сьогодні.

 

«Сьогодні зранку я мав зустріч і грунтовну розмову з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку. Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким в ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань, тощо.  Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку Генпрокурора», – відзначив Порошенко.

 

За словами президента, з такими ж самими мірками слід підходити і до уряду. «Щоб відновити довіру, терапії вже замало, потрібна хірургія. Момент для часткового оновлення Кабінету міністрів упущено. Про нього надто довго говорили, і в результаті – забалакали. Тепер вже очевидним є запит на повне перезавантаження уряду. Поки що у Прем’єр-Міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту», – каже президента.

 

При цьому, на думку Порошенка, тотальне переформатування Кабінету міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі «Солідарності«, «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини».

 

«Призначення в Уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів.  Завдання такого Кабінету Міністрів  –  забезпечити зростання ВВП та почати відновлення  рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями», – додав він.

 

Разом з тим Порошенко відзначив, що розпуск Верховної Ради не обов’язок, а лише право Президента і він ним «скористається лише в крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити». «Чекаю від Парламенту на швидкі і державницькі рішення.  А за мною – не станеться», – зазначив президент.

 

Відзначимо, що сьогодні о 16:00 А. Яценюк має звітувати у парламенті.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ