10-ом українським водно-болотним угіддям нададуть статус міжнародних

2 лютого з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Мінприроди відбулося засідання Координаційної Рамсарської Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА

Під час засідання,  в якому взяли участь близько 40 представників органів державної влади, громадських та наукових організацій, схвалили  Національний звіт та визначили подальші перспективи впровадження Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів.

Серед пріоритетних питань з імплементації Рамсарської конвенції залишається внесення українських водно-болотних угідь до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення, зокрема на засіданні запропонували внести до зазначеного списку Заплаву річки Удай.

За словами директора Департаменту  екомережі  та природно-заповідного фонду Віктора Кліда, упродовж 2018 року передбачається, що Секретаріат Рамсарської конвенції надасть міжнародний статус 10 українським водно-болотним угіддям. Серед них є високогірні болота в Карпатах, витоки та долини річок, острови на Дунаї. Також широко обговорювалися питання впровадження Рамсарської конвенції у Північному Причорномор’ї та регіоні дельти Дунаю.

Крім того,  враховуючи, що Секретаріат Рамсарської конвенції лозунгом 2018 року проголосив «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст»,  розглянули питання необхідності інтеграції водно-болотних угідь до систем планування розвитку населених пунктів.

Природознавці, зокрема, відзначили  негативні тенденції збільшення антропогенного навантаження на водно-болотні угіддя, забудову і розорювання прибережних захисних смуг, а також необхідність  контролю за розповсюдженням  чужорідних видів флори і фауни.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ