Білорусь не пускає до себе українські телеканали – Безсмертний

Влада Білорусі постійно перешкоджає наданню дозволу на мовлення українських телеканалів на території Білорусі, хоча на півночі України мовлять білоруські канали, які, по суті, є російськими.

Про це заявив в інтерв’ю Укрінформу колишній посол України у Білорусі Роман Безсмертний.

“Ще у свій час скільки я не просив, що давайте розв’яжемо питання, ну хоча б “5 канал” хай зайде в Білорусь. Його туди не впускають. Тобто, в Білорусі немає жодного українського каналу, хоча технічно це – елементарно. Натомість Україна пропускає в північній частині всі ці так звані кастровані білоруські ніби канали, а насправді це – російські канали”,- зазначив Безсмертний.

За його словами, весь білоруський ефір – “це ефір НТВ, ОРТ”: “Ви нічого не побачите, окрім російського. І хоча має воно там назви: НТВ-Білорусь, ОРТ-Білорусь та ін., там йдуть такі канали, як “Звезда” і т.д.”.

На переконання дипломата, якщо Україні і Білорусі починати будувати систему відносин у цьому плані, “то треба сісти і сказати: давайте так – ми ваші, білоруські, пускаємо, тільки не російські, а ваші білоруські, а ви, будь ласка, – наші”.

Окремо Безсмертний вказав на ставлення в Білорусі до тих громадян країни, які воюють на боці України на Донбасі, і до тих, які воюють на боці Росії: “Так от, всіляко гонимі і переслідувані родини і ті люди, які воюють на боці України, і всіляко підтримані й обласкані ті, що воюють на боці Росії”.

Як вважає екс-посол у Білорусі, через російську пропаганду білоруси починають все гірше ставитися до України.

“А тепер уявіть собі, що рядовий білорус більше трьох років перебуває під таким пресом. Очевидно, що на рівні обивателя ми вже давним-давно, давайте скажемо прямо, і не брати, і не друзі, і навіть не сусіди. Це м’яко я сказав. Якщо хочете зрозуміти, включіть там російський канал і спробуйте витримати  впродовж декількох хвилин, я вже про години не говорю. А вони це все мусять слухати. Все це совкове кіно і все що зв’язане з цим. Потім – школа, історія, підручники, книжки, радіо, телебачення, ефір. Далі – абсолютно сепаровані соціальні мережі… І те, що білорус по натурі партизан від народження, і це прекрасно розумію, але за такої інформаційної обробки цей партизан в крайньому разі буде воювати за себе, але він в більшості своїй за українця не піде”, – заявив Безсмертний.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ