Більшість європейців хочуть бачити Україну в НАТО, а не в ЄС

Більшість європейців підтримують вступ України до НАТО, в не до Євросоюзу.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією KANTAR PUBLIC на замовлення Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Більшість опитаних європейців (58%) підтримують вступ України до НАТО, в той час як її вступ до Євросоюзу – всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість – 55% – опитаних європейців”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні найбільшу підтримку ідеї вступу в ЄС Україна отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу – в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великій Британії – менше половини опитаних

Ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами – третина  вважає, що ЄС на даному етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі.

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні.

Що стосується вступу України до НАТО, тут картина інша. Майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу. Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.

В ході дослідження було опитано громадян семи країн Євросоюзу – Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великої Британії, Польщі та Нідерландів – за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну).

Результати опитування були представлені у суботу, 16 вересня, на пленарному засіданні 14-ї щорічної зустрічі YES.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ15:12, четвер, 21 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:58, четвер, 21 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0