Brexit не стане каменем спотикання у допомозі Україні — британський політик

Членство в ЄС не є визначальним чинником долі Великої Британії щодо її співпраці з Україною, тому після Brexit допомога Україні може навіть посилитися.

Про це на 14-му щорічному міжнародному форумі «Ялтинська європейська стратегія» (YES), що проходить у Мистецькому арсеналі, заявив державний секретар у справах Європи та Америки Міністерства закордонних справ Великої Британії Алан Дункан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Неправильно описувати нашу відданість Україні в минулому часі, тому що вона буде продовжуватися, і, я думаю, навіть посилюватися. Наше членство в ЄС не є визначальним чинником нашої співпраці з Україно чи її відсутності. Ми є членом НАТО і Ради Безпеки ООН і ми будемо продовжувати повноцінно грати роль у безпеці і обороні Сходу Європи», – сказав Дункан.

У цьому контексті він повідомив, що минулого тижня у Великій Британії був ухвалений державний документ, який підкреслює, що країна не буде ані скасовувати своєї допомоги, ані відмовлятися від своїх зобов’язань.

«Ми вам доведемо, що зможемо робити більше, ніж зараз», – підкреслив держсекретар.

Він зауважив, що питання не в тому, що після Brexit Велика Британія буде менше цікавитися Україною, а в тому, що вона більше не сидітиме за європейським столом.

«У нас не буде там голосу, тому, можливо, голоси сил у Європі, які, делікатно кажучи, не дуже симпатизують ідеї подальшого розширення ЄС, можуть стати більш гучними і це може мати наслідки для України, це може бути ризиком», – зазначив Дункан.

Водночас він підкреслив, що хоча після Brexit Велика Британія не сидітиме за європейським столом столом, вона «сидітиме за іншими столами, де все одно матиме голос як сильна економіка і член НАТО, і не відступатиме від своїх зобов’язань».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ