21 березня – Міжнародний день лісу

Сьогодні, 21 березня, в усьому світі відзначають Міжнародний день лісу або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році. З того часу, щорічно, з ініціативи ООН, як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів, відзначається Міжнародний день лісу (International Day of Forests). Про це повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

 

Проблема збереження лісу стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. Адже, з кожним днем площа лісів зменшується. Це, насамперед, пов’язано зі зростанням чисельності населення і перетворенням лісових територій для різних людських потреб. За деякими експертними оцінками, за останні 10 тисяч років людина знищила 26 млн. кв. км лісів. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб та інших причин. Зменшення площ лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства.

 

Саме тому, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги громадськості до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем.

 

На Львівщині, вже котрий рік поспіль, з метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливість створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді взяти участь у створенні лісів та підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі відбувається загальноукраїнська акція «Майбутнє лісі в твоїх руках». Акція стартує з 21 березня 2016 р. та триватиме до Дня довкілля, 16 квітня 2016 р.

 

Департамент екології та природних ресурсів звертається до всіх мешканців Львівщини з проханням долучитися до загальноукраїнської акції «Майбутнє лісі в твоїх руках». Посади своє дерево!

 

Довідка.

Ініціатором установи даного Дня виступила Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї в 1971 році, і ця ідея була підтримана Всесвітньою Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН (ФАО).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ