Будівництво трамвайної колії на Сихів виходить на фінішну пряму

Будівництво трамвайної колії на Сихів виходить на фінішну пряму

Сьогодні основний масив робіт із будівництва трамваю на Сихів зосереджений на ремонті аварійного каналізаційного колектору на вулиці Стуса. Окрім того, працівники компанії «Онур» оновлюють дорожнє покриття мосту на проспекті Червоної Калини. Як зазначають підрядники, активні роботи розпочнуться у березні, як тільки дозволятимуть погодні умови. Відтак, вже восени поїде перший трамвай на Сихів.

За словами директора ЛКП «Львівавтодор» Олега Берези, зараз робітники завершують роботи із ремонту нижнього колектору та вже почали відновлювати верхній колектор. «На роботи з верхнім колектором передбачено близько 9 місяців, однак частина колектора пролягає не під дорогою та майбутніми трамвайними коліями, тож надіємось, скоро можна буде перейти до дорожніх робіт на вулиці Стуса», – зазначив Олег Береза.

«Роботи на об’єкті ідуть добре, завершити будівництво планується вчасно. Основне питання зараз – це перенесення ринку «Санта-Барбара», на місці якого має бути збудоване розворотне кільце. Також багато уваги потрібно буде приділити верхньому колектору, він у дуже поганому стані», – зазначив П’єр-Ів Тесьє, інженер міжнародної консалтингової компанії «Egis», який здійснює технічний нагляд проекту будівництва трамвайної колії на Сихів.

Нагадаємо, щодо ринку «Санта-Барбара» – попередньо було досягнуто згоди з підприємцями про перенесення торговельних павільйонів на вул. Антонича. Наразі сторони мають підписати меморандум.

Також триває облаштування зупинок. Усього по маршруту буде 24 зупинки, 18 (платформ) з яких облаштують для людей з особливими потребами.

За інформацією генпідрядника, компанії «Онур», роботи по Лоту 1 (вул. Угорська – вул. Вернадського) виконано на близько 95%, по Лоту 2 (вул. І. Свенціцького – вул. Угорська) – орієнтовно 50%. Згідно з планами, перший трамвай на Сихів повинен поїхати на початку осені 2016 року.

Довідка

Проект реалізовується за рахунок кредиту від ЄБРР у розмірі 12 млн. євро, гранту німецького уряду у 5 млн. євро, технічної допомоги ЄС у розмірі 1,5 млн. євро та за кошти з міського бюджету – 8,850 млн. євро.

Зазначимо, ЄБРР виділив додатково 6 млн. євро на будівництво колектора підземним способом. Завдяки дофінансуванню стало можливим вирішення проблемного питання з колектором, тож реалізацію проект «Трамвай на Сихів» вдалось  продовжити.

Завдяки новій трамвайній колії з Сихова до центру можна буде комфортно дістатися за 25-30 хв. Проект також  транспортне навантаження найбільшого житлового масиву Львова (150 000 мешканців)Окрім цього, трамвай є одним з найбільш екологічних видів транспорту. Завдяки скороченню викидів СО2 сихівчани відчують покращення екологічного стану в районі Сихова.

Будівництво трамвайної колії на Сихів передбачено Генеральним планом Львова. Згідно з проектом, буде прокладено 11,5 км колії в обидва боки по вул. Стуса, вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта-Барбара». Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR» (Туреччина). Технічний нагляд за ремонтними роботами здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ