Львівська ОДА шукає інвестора для будівництва концесійної дороги Львів – Краковець

Львівська обласна державна адміністрація веде переговори із двома компаніями щодо будівництва першої в Україні концесійної дороги Львів – Краковець. 

Про це розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час сесії Львівської обласної ради сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Олег Синютка зазначив, що не розуміє, чому «Укравтодор» забракував обидві заявки на будівництво концесійної дороги Львів – Краковець, які подали дві компанії: українські представники компанії Консорціум «Концесійні Транспортні Магістралі», а також французьке підприємство «BOUYGUES».

«Зараз ми ведемо переговори із двома компаніями, щоб надіслати уряду вже конкретні пропозиції від компанії і проект угоди з будівництва концесійної дороги. Однак успіх цієї угоди я не можу гарантувати», – сказав голова ОДА.

Будівництво дороги Львів – Краковець протяжністю 84,4 км розпочали ще 1999 року. Раніше планували, що дорогу будуватиме приватний інвестор, і, відповідно, вона мала стати першою платною магістраллю в Україні.

1999 року Кабмін уклав з Консорціумом Трансмагістраль угоду на будівництво траси Львів – Краковець, згідно з якою термін будівництва становив 5 років.

2 червня 2003 року Кабінет Міністрів України затвердив проект будівництва дороги Львів – Краковець як складової частини Третього міжнародного транспортного коридору №3 Берлін – Київ, згідно з розпорядженням якого будівництво мало завершитися через 4 роки і 9 місяців.

У січні 2009 року Львівська облрада звернулася до тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням змінити концесіонерів автомобільної дороги Львів – Краковець.

У жовтні 2010 року будівництво дороги відновила донецька «Альтком», яку пов’язують з Колесніковим, але вона також не завершила будівництво.

Проект концесії «воскресили» 2013 року.

Як писав «Вголос», на Міжнародному економічному форумі у Трускавці в жовтні 2013 року екс-віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул заявив, що тендерні процедури з будівництва концесійної дороги Краковець – Львів – Броди – Рівне розпочнуться в першому півріччі 2014 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ