Львівські депутати вимагають ввести мораторій на забудову зони ЮНЕСКО

У Львові вимагають ввести мораторій на забудову зони ЮНЕСКО. 

Відповідну заяву зачитав під час сесії Львівської міської ради голова фракції УГП Тарас Чолій, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, як відомо,  ансамбль центральної частини Львова у 1998 році було внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 37 і 39 сесії ЮНЕСКО висловили рекомендацію щодо створення органу управління цим об’єктом, розробки проекту землеустрою, розробки плану менеджменту щодо управління об’єктом культурної спадщини і збереження пам’яток на його території.

«Однак за станом на сьогодні жодну з перелічених рекомендацій ЮНЕСКО не виконано і вже протягом кількох останніх років у цій авторитетній міжнародній інституції порушують питання про виключення Львова зі Списку всесвітньої спадщини.

Через те, що й досі не сформовано основні передумови і механізми захисту цього об’єкта культурної спадщини, відбувається системне руйнування, пошкодження і навіть знищення пам’яток у центральній частині Львова.

Так, за останні роки кількість скандальних будівництв та знищених пам’яток як у центральній частині, так і в буферній зоні ЮНЕСКО просто вражає. В історичній частині міста, яка мала би зберігатися і перебувати під особливим захистом, триває справжня будівельна вакханалія, а мешканці міста та громадські активісти змушені постійно виходити на акції протесту, щоби захистити та зберегти цінну історичну забудову.

Така критична ситуація склалася, зокрема, й через те, що досі немає засадничих нормативних документів, які регулюють вимоги щодо забудови у Львові, а саме:

– немає розробленого проекту землеустрою для заповідного об’єкта та його буферної зони;

– не розроблено і не затверджено історико-архітектурний опорний план як складову Генплану міста. Тобто немає вихідних даних для встановлення обмежень і проектування;

– належно не затверджено межі історичного ареалу м. Львова;

– для більшості пам’яток не визначено охоронні зони, а також багато пам’яток не включено до Реєстру історико-культурних пам’яток», – зазначив Тарас Чолій.

У зв’язку з цим для збереження культурної спадщини міста Українська галицька партія ініціює введення мораторію на проектування та будівництво нових будівель і споруд у межах території ЮНЕСКО, а також на реконструкцію з розширенням і надбудовою наявних будівель та споруд до моменту ухвалення і затвердження необхідних нормативних документів, які би чітко регламентували порядок проведення таких будівельних робіт в історичній частині міста.

Виняток можна зробити лише для проведення реставраційних робіт та робіт із реконструкції і відновлення наявних будівель та споруд у межах наявних геометричних параметрів. Також для напрацювання узгодженого документа – ухвали про запровадження мораторію вони запрошують до співпраці депутатів Львівської міської ради, експертів, громадських активістів та всіх, кому небайдужа доля історичної спадщини Львова.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ