Митники Львівщини запропонували, як полегшити процедуру розмитнення транзитних автомобілів

Митники Львівщини запропонували, як полегшити процедуру розмитнення транзитних автомобілів

Митники Львівщини спільно з громадськістю підготували законопроект, яким пропонується внести зміни до Податкового Кодексу щодо спрощення процедури розмитнення транзитних автомобілів. 

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, суть законопроекту, який було опрацьовано разом із представниками ГО «ЗАВТРА»,  що представляє інтереси власників транспортних засобів з транзитними номерами, полягає у тому, аби на півроку знизити ставки акцизу для автомобілів, що ввозять в Україну, а також дати можливість автовласникам «транзитів» переоформити транспортні засоби за зниженими ставками акцизу.

«Ми пропонуємо знизити ставки акцизу для малолітражних автомобілів у 10 разів, а для великолітражних – у 5 разів. Окрім цього, законопроект дає можливість власникам транзитним автомобілів і користувачам, які придбали такий «транзит» не менше, ніж рік тому, і не менше, ніж півроку перебувають на території України, оформитися за зниженими ставками акцизу. Очікуємо, що завдяки запропонованим нами змінам у середньому від 50-ти до 70-ти тисяч автовласників розмитнять свої автівки», – пояснив начальник Львівської митниці ДФС.

Водночас Левко Прокіпчук зазначив, що законопроект містить дві важливі речі, які не дозволять нечесним на руку українцям зловживати правилами.

Перша стосується транзитних автомобілів, що не підпадають під стандарт Євро-5, відповідно до якого забороняється ввозити в країну авто старше п’яти років.

«Переважна більшість транзитних автомобілів – 98-99% не відповідають цьому стандарту: вони є старші. Тому законопроектом передбачено, що автовласники автомобілів більш старшого року випуску не матимуть права впродовж піврічного терміну від дня набрання чинності законопроекту оформити свій автомобіль за зниженою ставкою акцизу. Друга річ – автовласники транзитних автомобілів не матимуть права після розмитнення і сплати податків перепродати автомобіль впродовж певного часу – трьох років», – підкреслив митник.

На його думку, ця норма в законі дозволить координувати процес ввезення в Україну транзитних автомобілів: «Суть в тому, аби люди не оформляли за зниженими ставками транзитні автомобілі та одразу перепродавали їх для того, щоби потім знову купили новий «транзит». Суть в тому, аби спростити процедуру розмитнення автомобілю для користування ним на теренах нашої держави», – сказав Левко Прокіпчук.

Начальник обласної митниці також зупинився на позитивних моментах від впровадження цього законопроекту. Він підкреслив, що нові правила розмитнення суттєво розвантажать митні переходи, бо, за його словами, насправді значна частина автомобілів, які кожні 5-10 днів перетинають кордон – на транзитних номерах.

«65% від усіх автомобілів, які перетинають кордон, на іноземних номерах. З них – 2-3% якщо не менше – іноземці. Відповідно 62% – українці. Якщо нам вдасться вирішити цю проблему, то створимо нормальні умови для перетину кордону, бо наші пункти пропуску працюють з перевищенням проектної спроможності», – наголосив чиновник.

Левко Прокіпчук також запевнив, що законопроект не матиме супротив у виробників автомобілів та автодилерів, оскільки переважна більшість українців, які нині їздять на транзитних машинах не є клієнтами ні перших, ні других, бо вже мають автомобіль.

Загалом, як зазначив голова ГО «ЗАВТРА» Роман Тузяк, на Західній України перебуває понад 500 тисяч автомобілів на транзитних номерах.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ