На будинку Корнякта у Львові укріпили аварійні скульптури

Скульптури, розмішені на будинку Корнякта, що на пл. Ринок, 6 у Львові, убезпечили від можливого обвалу. Фігури накрили спеціальними сітками та захисними оболонками, які зафіксували спеціальними ременями. В такому стані аварійні фігури не становлять небезпеки для перехожих. Далі, вже у 2017 році, буде розроблений проект подальшої реставрації цього об’єкту.

Як зазначили у Німецькому товаристві міжнародного співробітництва GIZ, кам’яниця на площі Ринок, 6, знана як будинок Корнякта, є одною з небагатьох будівель історичного середмістя, де ще зберігся ренесансний декорований аттик. Елементи аттику, розташовані на відкритому місці, зазнають сильного впливу довколишнього середовища і погодних умов. Упродовж століть скульптури рятували, застосовуючи шкідливі для природного каменю цемент та залізні кріплення. Це ще більше руйнувало матеріал.

«Окремі частини аттику мають великі тріщини і через це перебувають під загрозою обвалу і є небезпечними для здоров’я і життя перехожих. Статична стабільність окремих елементів порушена, вони (солдати, дельфіни) можуть впасти в будь-який момент. Територія перед будинком відкрита для всіх і використовується, зокрема, як вхід у музей. Через це потрібно негайно діяти», ― наголосив експерт з реставрації каменю в проекті «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Дірк Брюґеманн-Булґаков.

Тож фігури наразі укріпили сітками, щоб убезпечити їх від можливого обвалу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ