На Львівщині під час додаткових раундів від поліомієліту щепили лише 67% дітей

На Львівщині під час додаткових раундів від поліомієліту щепили лише 67% дітей

На Львівщині впродовж трьох раундів додаткової вакцинації проти поліомієліту щепили лише 67% дітей від запланованих 92%. 

Про це сьогодні під час засідання колегії департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА заявила заступник директора департаменту Ірина Микичак, передає кореспондент «Вголосу».

Чиновниця зазначила, що така цифра не дасть очікуваного ефекту і загалом область у цьому напрямі спрацювала незадовільно. «Протягом трьох турів вакцинації проти поліомієліту ми охопили лише 67% дітей. Найгірше спрацювали педіатри Борислава, Трускавця та Жидачівського району. Там вакцинували від 20% до 40% дітей. У Сколівському, Яворівському, Радехівському, Сокальському та Бродівському під час трьох раундів додаткового щеплення охопили понад 70% дітей», – підкреслила Ірина Микичак.

Вона зазначила, що під час третього раунду вакцинації в регіоні щепили ще близько 27-ми тисяч дітей, а також звернула увагу на те, що в медичних закладах області вакцинація продовжується і нині.

Водночас заступник директора департаменту наголосила на тому, що в області за станом на 10 квітня залишилося 254 тисячі тривалентної оральної поліомієлітної вакцини, з яких 53 тисячі 600 доз – у закладах охорони здоров’я. За її словами, весь залишок необхідно до 18 квітня передати до департаменту.

«З 18 квітня Україна переходить з використання тривалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту. Тобто весь залишок вакцини підлягає утилізації. Цю вакцину необхідно повернути до 22 квітня в Київ, де її буде утилізовано, відповідно до міжнародного регламенту», – пояснила чиновниця.

Окрім того, вона додала, що впродовж 25-29 квітня в області працюватиме незалежна моніторингова комісія, яка вибірково перевірятиме заклади охорони здоров’я на наявність тривалентної вакцини проти поліомієліту.

Нагадаємо, від 24 березня МОЗ затвердило порядок переходу на нову бівалентну живу оральну вакцину від поліомієліту.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ