На Львівщині планують створити 85 спроможних громад

Сьогодні, 16 вересня, під час засідання колегії Львівської облдержадміністрації розглянули питання “Про адміністративно-територіальну реформу у Львівській області”. Участь у засіданні взяв Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Станом на сьогодні на Львівщині сформовано 16 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). 15 із них мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року.

За словами першого заступника голови ЛОДА Ростислава Замлинського, динаміка виглядає таким чином, що Львівщина разом із Дніпропетровською областю розділяє третє місце по Україні за кількістю утворених ОТГ.

Ці 15 ОТГ, перейшовши на прямі міжбюджетні відносини у 2016 році з державним бюджетом, отримали значний фінансовий ресурс у вигляді збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів, що у 7 разів перевищили уточнені показники місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік.

“Зараз, коли вже минуло практично три квартали року, можна говорити, що в результаті фінансової децентралізації і отримання додаткових переваг від об’єднання, зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів ОТГ у 2 рази (на 26 млн грн) порівняно з 2015 роком (з 28 млн грн до 64 млн грн)”, – зауважив Ростислав Замлинський.

Цьогоріч об’єднанні територіальні громади Львівської області з різних джерел фінансування реалізують 155 проектів на загальну суму 75 млн грн. Левову частку цих коштів спрямовано на модернізацію та енергозберігаючі технології галузі освіти, на дороги, водопостачання, каналізування, освітлення та ін.

Говорячи про перспективи децентралізації перший заступник голови ЛОДА, наголосив, що впродовж 2016 року здійснено 30 ініціювань по об’єднанню територіальних громад.

Перспективним планом об’єднання територіальних громад на Львівщині передбачається створення 85 громад. “Документом передбачено створити 41 міську, 21 селищну та 23 сільських громад”, – зазначив Ростислав Замлинський.

На разі Львівська облдержадміністрація доопрацювала та передала на розгляд Львівської обласної ради проект Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини. Розгляд документа відбудеться 11 жовтня 2016 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ