На Львівщині стартував освітній Проект «Зниження дитячого травматизму від опікової травми»

На Львівщині стартував освітній Проект «Зниження дитячого травматизму від опікової травми». Цей Проект реалізується Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з неурядовою організацією «Doctors Collaborating to Help Children, Corporation», Гарвардським медичним університетом м. Бостон, США. В рамках Проекту розпочинається цикл навчальних семінарів-тренінгів для медичних працівників закладів охорони здоров’я.  Правилам поведінки з попередження опіків у дітей будуть навчати і молодих батьків.

З нагоди презентації Проекту відбулась прес-конференція, в якій взяли участь керівники проекту: д-р Геннадій Фузайлов (Гарвардський університет, США), Ірина Микичак  – заступник директора департаменту ОЗ Львівської ОДА, Мирослава Децик – координатор проекту, головний  спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА з організації надання амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям, тренери Проекту Богдан Мальований – лікар-дитячий хірург ЛОДКЛ “ОХМАТДИТ та  Мар’яна Іськів – аспірант Львівського інституту спадкової патології.

«В Україні дитяча смертність займає одне з головних місць. Понад 250 дітей звертаються в опіковий центр. Інколи дуже важко врятувати життя таких дітей, адже частою причиною цього є необережність батьків. Діти, які отримали опікову травму, ніколи не будуть здоровими, а батьки таких дітей усе життя будуть собі докоряти. Тому ми орієнтуємо наш проект на те, щоб навчити батьків та медичних працівників простих правил безпеки», – зазначила Ірина Микичак.

Керівник проекту з американської сторони, професор Гарвардського університету Геннадій Фузайлов, який вийшов на скайп-зв’язок, розповів, що розроблені ним методики навчання, будуть впроваджуватись спочатку на  Львівщині, а пізніше планують поширити на всю Україну. За його словами, у США така освітня профілактична програма розпочалася ще у 1970 році. Її фінансувала не тільки держава, але й приватні структури. Кількість опіків з цього часу  суттєво зменшилася. Зараз рівень опіків в Україні такий, як був в Америці на початку сімдесятих років. Цікавий факт, що в Скандинавських країнах держава, вклавши кошти у соціальну рекламу та профілактику опіків, на сьогоднішній день немає в наявності опікових відділень.

«У нас, в Бостонському опіковому центрі витрачають близько 10 тисяч доларів за добу на одного хворого, не враховуючи консультацій та операцій. Лікування надзвичайно дороговартісне, тому дешевше витрачати кошти на профілактику», – підсумовує американський лікар.

За словами Мирослави Децик, координатора проекту, зараз вже є 2 тренери та 83  медичних працівники, які зможуть навчити запобіганню опікової травми. Такі навчання відбуватимуться в пологових будинках, амбулаторіях сімейної медицини та інших закладах охорони здоров’я.

Шановні батьки! Цей проект для Вас та Ваших дітей! Бо саме Ви є відповідальними за здоров`я своїх дітей. Сподіваємось, що цей проект врятує не одне дитяче життя. Закликаємо до співпраці не лише медичних працівників, але й усіх, кому не байдуже здорове майбутнє наших дітей та їхніх родин.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:00, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0