На Львівщині створюватимуть місцеві пожежні команди

Сьогодні, 8 квітня, Львівська обласна державна адміністрація та Державна службою України з надзвичайних ситуацій підписали меморандум про співпрацю. 

Документ підписали голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова ДСНС України Микола Чечоткін, інформує кореспондент «Вголосу».

Микола Чечоткін розповів, що в Меморандумі про співпрацю перелічені заходи, які здійснюватимуть в межах реформування органів місцевого самоврядування та реформування Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Основна мета Меморандуму – забезпечення безпеки населення об’єднаних територіальних громад. Будуть створені розгалужені системи місцевих пожежних громад, а також активний добровольчий рух. Через деякий час буде напрацьовано план спільних дій громад та ДСНС для впровадження Меморандуму», – сказав керівник ДСНС.

Він додав, що наразі не відомо, скільки місцевих команд буде створено, бо це вирішуватимуть безпосередньо в кожній громаді.

«Місцеві пожежні команди – це ті команди, які будуть створені територіальними органами влади. Територіальна громада для себе вирішує, скільки їй необхідно збудувати депо, сформувати команд та мати особового складу для чергування. Водночас діючі підрозділи ДСНС будуть підсилювати для того, щоб вони могли надавати широкий спектр послуг у сфері рятувальної справи», – розповів Микола Чечоткін.

Відповідаючи на запитання про забезпечення пожежних команд технікою, керівник ДСНС сказав: «Сьогодні, на жаль, ми не маємо механізму передачі техніки на місця. Але вже сьогодні у Верховній раді є законопроект, який передбачає і передачу техніки від підрозділів ДСНС до територіальних органів влади, і передачу депо тощо. Однак в нас не вистачить техніки на всіх. Тому ми рекомендуємо громадам починати роботу із землевідведення, відновлення чи будівництва будівель для того, щоб там могла працювати місцева команда».

Водночас голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що у Польщі багато міст-партнерів готові віддати пожежну техніку на Львівщину у зв’язку із оновленням своєю За словами Олега Синютки, можуть бути проблеми із митним оформленням техніки, але це питання вирішуватимуть на найвищому рівні.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ