На сесії міської ради проголосували ухвалу «Про захист інтересів учасників АТО – мешканців м. Львова»

На сесії міської ради проголосували ухвалу «Про захист інтересів учасників АТО – мешканців м. Львова»

Сьогодні, 4 жовтня, під час пленарного засідання міський голова Андрій Садовий розповів, що є напрацьований проект ухвали «Про захист інтересів учасників АТО – мешканців м. Львова». Проект ухвали продебатували і з невеликими поправками проголосували. За прийняття ухвали проголосувало 53 депутати. Про це повідомили в прес-службі ЛМР.

«Солдат, який воює, має мати максимальну повагу, захист і підтримку. Дуже часто держава багато обіцяє і не завжди має можливість фінансово посприяти у забезпеченні і під час військових дій, і після повернення. Але ми зобов’язані помогти кожному, і це для нас священний, першочерговий обов’язок.

Ми першими в Україні почали будувати житло, і до кінця року сім’ї, які втратили годувальників, які отримали важкі поранення, сироти отримують квартири. Це дуже важливо для міста Львова, але ми не можемо забезпечити житлом сьогодні всіх. І ця проблема є насправді по всій Україні. Львів повинен бути лідером, повинні показати механізм: ми сьогодні приймаємо дуже важливе рішення: на 2017- 2020 роки передбачаємо 400 млн. грн. у бюджеті міста Львова. Кожен рік орієнтовно це буде 100 млн. грн. на компенсацію тим, які пройшли війну. Буде створена активна група, у тому числі з учасників бойових дій, які повинні по кожному прізвищу мати консолідовану позицію. Думаю, що нашою дорогою ідуть інші міста України, і тут дуже важливо, щоби держава була солідарною. Щоб була відповідна програма, розроблена Урядом, щоб відповідні кошти були передбачені і в державному бюджеті.

Станом на сьогодні більше 650 львів’ян отримали земельні ділянки у межах області, і цю роботу треба робити активніше, місто готове фінансувати детальні плани і надавати максимальне сприяння», – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Як розповіла Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління ЛМР, рішення складається з декількох блоків, які потребуватимуть доопрацювання.

«Пропонуємо викласти у новій редакції програму забезпечення житлом учасників АТО, і  суть нової редакції у тому, що вона буде стосуватись не лише забезпечення житлом, але і механізму можливого виділення земельних ділянок за умови прийняття необхідного рішення, а також механізму виділення коштів. У роботі над цією програмою будуть залучені представники депутатського корпусу, представники юридичного управління, якщо будуть ідеї від громадських організацій – ми їх сприймемо і опрацюємо. Наступний блок – розписування бюджетної процедури, тобто виділення по 100 тис. грн. учасникам АТО, які відмовляються від закріплення земельних ділянок. Ще один блок про земельні ділянки. Міський голова уже звернувся з відповідними листами до Держгеокадастру про сприяння у закріпленні земельних ділянок поза межами міста Львова. Пропонуємо продовжити цю роботу і списки учасників АТО, які хочуть отримати земельну ділянку для садівництва, будуть затверджені відповідною програмою», – зазначила Гелена Пайонкевич.

Під час обговорення у проект ухвалу внесли зміни, зокрема, щодо поширення дії ухвали на добровольчі батальйони та щодо сплати податків не за рахунок учасників АТО, а за рахунок бюджету міста.

«Пропозицію по добровольчих батальйонах пропоную включити у перший пункт ухвали, де ми будемо вносити зміну і викладати програму у новій редакції», – додала Гелена Пайонкевич.

«З точки зору податків також треба це питання врахувати, а щодо конкретизації суми, я думаю, будемо прописувати це у самій програмі, яку ми зобов’язуємось винести на сесію до 20 числа цього місяця. Ми ці всі речі пропрацюємо», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Відтак, після прийняття ухвали, міський голова Львова Андрій Садовий та представники фракцій вийшли до учасників АТО біля входу в міську раду.

«Ми показуємо реальні речі. Разом – ми сильні», – зазначив мер Львова Андрій Садовий до учасників АТО біля входу в міську раду.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ