Палац Потоцьких готують до проведення Матчу за звання чемпіонки світу з шахів

Палац Потоцьких готують до проведення Матчу за звання чемпіонки світу з шахів

Вперше за історію незалежності України у Львові відбудеться найвизначніша шахова подія – Матч за звання чемпіонки світу з шахів. За золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу, українка Марія Музичук, та претендентка, китаянка Хоу Іфань. Вже зараз у Палаці Потоцьких, де відбудеться Матч, тривають підготовчі роботи.

«Якщо ми згадаємо досвід Євро-2012, підготовка до будь-якого чемпіонату, до будь-якого заходу включає декілька етапів. Торік також виділялась сума коштів, яка була необхідна на той рік. Бюджет міста затверджується кожного року. Відповідно, те, що ми виділили цього року, це у зв’язку з тим, що є прийнятий новий бюджет.

Якщо говорити про труднощі, ми мали дві інспекції інспекторів ФІДЕ. Мм після них також приймали рішення щодо місця проведення, щодо вимог проведення. На основі цього ми коригували, де будуть поселятись команди, де будуть жити судді, де має відбуватись відкриття, як воно має відбуватись. Це пов’язано з організаційними моментами підготовки», – розповів Андрій Москаленко.

Нагадаємо, церемонія відкриття Матчу за звання чемпіонки світу з шахів відбудеться 1 березня у Львівському театрі опери та балету. Під час відкриття відбудеться також  ще один надзвичайно важливий етап Матчу – жеребкування, після якого стане відомо, хто гратиме білими та чорними фігурами.

Усі десять партій Матчу відбудуться у Палаці Потоцьких.

«Зараз триває підготовка. Ведуться певні технічні роботи, бо є вимоги щодо підготовки», – розповів Андрій Москаленко.

Довідка

Титул чемпіонки світу з шахів Марія Музичук здобула на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році. Хоу Іфань після перемоги на серії Гран-Прі 2013-2014, отримала право на участь в Матчі за звання чемпіонки світу.

Шахістки вже двічі зустрічались за шахівницею. Вперше у 2012 році на турнірі в Гібралтарі та вдруге під час Гран-Прі в Монако у 2015 році.

Згідно з рейтингом ФІДЕ на 1 лютого 2016 року Хоу Іфань займає перше місце (2673) серед жінок, а Марія Музичук (2554) розділяє четверте з Александрою Костенюк.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ