Понад 1 млн гривень зібрали на «Простір Синагог» у Львові

Спільними зусиллями Львівської міської ради, партнерських організацій в Україні та за кордоном для втілення меморіального проекту «Простір Синагог» у середмісті Львова зібрано уже 1125000 гривень. Організатори кажуть, що цих грошей вистачає для того, аби продовжити роботи на території меморіального громадського простору. Однак, наголошують, що активності зі збору коштів тривають, адже дефіцит бюджету на цей час складає 31500 євро.

Знайти понад половину необхідних коштів за кілька місяців вдалося завдяки консолідації зусиль різних учасників проекту. Поруч із «традиційною» функцією «Donate» на офіційному сайті «Простору Синагог» було влаштовано міжнародні краудфандингові кампанії. Мова іде, зокрема, про збір коштів для інсталяції «Увіковічнення», яку розташують між залишками синагоги «Золота Роза» та помаркованим фундаментом Будинку Навчання (Бейт Гамідрашу). Цю кампанію започаткували ізраїльські громадські організації «Gesher Galicia» та «Association of the Commemoration of Lwow Jewish Heritage and Sites». Також значну частину коштів вдалося закласти до бюджету міста на 2016 рік.

Загалом, благодійні пожертви надходять від приватних благодійників та інституцій з України, Австрії, Великобританії, Німеччини, США та Ізраїлю.

За словами організаторів, завершення маркування фундаменту будинку навчання і створення тут зеленої зони, а також фінальні консерваційні роботи на ділянці «Золотої Рози» продовжать навесні, щойно дозволять погодні умови.

Нагадаємо, проект «Простір Синагог» передбачає створення меморіального громадського простору на тій ділянці єврейського кварталу Львова, де до 1942 року стояли дві синагоги та Бейт Гамідраш (Будинок Начання).

Основне мотто проекту: «Єврейська історія Львова – це спільна спадщина і відповідальність».

Довідка

Після майже п’яти років дискусій, консультацій, міжнародних конкурсів, у липні 2015 року на території єврейського кварталу почалося втілення проекту. На сьогодні завершено основні роботи з консервації залишків синагоги «Золота Роза» та здійснено ту частину маркування території Бейт Гамідрашу (будинку навчання), яку можна було втілити з урахуванням погодних умов. На 2016 рік заплановано завершення робіт з маркування місця Бейт Гамідрашу та створення інсталяції «Увіковічнення».

Основну частину бюджету проекту профінансовано Львівською міською радою, Німецьким товаристовом міжнародного співробітництва GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Однак, для втілення другої черги проекту не вистачає близько 68000 євро. Відтак, у листопаді минулого року організатори оголосили міжнародну кампанію зі збору коштів. За два місяці вдалося зібрати 190335 гривень лише з індивідуальних пожертв. Інформацію про проект поширює найбільша генеалогічна організація нащадків єврейських громад Галичини – Гешер Галіція. Збір коштів також ведеться через залучення інституцій.

Нагадаємо, долучитися до втілення проекту «Простір Синагог», дізнатися більше про єврейський квартал у львівському середмісті і слідкувати за динамікою робіт можна на офіційному сайті: http://Jewish.lviv.travel/

 



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ