Працівники Львівської психлікарні вийшли на пікет через страх втратити роботу

Сьогодні молодший та середній персонал одного з відділень Львівської обласної державної клінічної психіатричної лікарні вийшов пікетувати керівництво області через можливу втрату роботи.

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Загалом 17 осіб молодшого і середнього персоналу з 17 відділення, де лікувалися хворі із закритою формою туберкульозу, побоюються втратити роботу.

Як пояснила молодша медсестра Марія Бартошевська, уже два місяці їхнє відділення знаходиться на простої через, так звану, реорганізацію. Фактично його надумали перепрофілювати на відділення для примусового лікування, а працівників спонукали написати заяви на звільнення, а згодом нібито обіцяли оформити у вже реорганізоване відділення. Та люди, порадившись з юристом, не пішли на це.

«Нам на зборах казали писати заяви на звільнення, потім на поступлення. Однак, за словами юриста, якщо йде реорганізація, то вона стосується  лише лікарів,  а не молодшого персоналу. Фактично це означало звільнення», – пояснила медсестра. Люди побоювалися взагалі залишитися без роботи, адже ніхто не казав чітко, коли відкриється реорганізоване відділення  і чи відкриється воно взагалі. На сьогодні офіційно люди уже два місяці знаходяться у вимушеному простої і отримують 2/3 від зарплати. Також вони підозрюють, що все це «заварилося» через економію коштів і намагання позбавити їх надбавок за роботу з хворими на туберкульоз.

Пікетувальників сьогодні одразу ж запросили до ЛОДА. Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка у присутності керівника області Олега Синютки пообіцяв, що завтра реорганізрооване відділення відкриють і людей приймуть на роботу. А в понеділок на зустрічі з Синюткою люди мають доповісти, чи обіцянка виконана.

«Завтра офіційно плануємо відкрити відділення для примусового лікування. Потреба в штаті там більша, ніж 17 чоловік, тому інтриги, що люди втратять роботу,  я взагалі не бачу. Завтра вони напишуть заяви і конфлікт, я думаю, буде вичерпаний», – наголосив Чечотка.

Однак він додав, що надбавок у них вже не буде, адже згідно із змінами законодавства, вони не передбачені.  Часткова непоінформованість, боязнь втрати роботи, недовіра до влади, керівництва лікарні.

«Закриття відділення, де лікувалися хворі із закритою формою туберкульозу – це вдала логістика і більш оптимальне використання фонду. Закривають те відділення, що недоцільне і відкривають те, що більш доцільне. Людям важко пояснити, коли у них й так мізерна зарплата і внаслідок правильних дій вона стає ще менша. Але у 2014 році вийшов протокол МОЗ про лікування хворих на туберкульоз, які не мають бактеріального виділення, де чітко прописано, що вони можуть  лікуватися у будь-якому відділенні і потреба в окремому відділенні відпала. Тому й скасовуються надбавки, а вони часто сягали  40-60% до зарплати. Загалом це було виявлено під час комплексної перевірки лікарні, тільки у двох пацієнтів підтвердився туберкульоз, який потрібно лікувати згідно з новим протоколом. Їх перевели у відділення для відкритої форми туберкульозу. Всіх інших перевели в інші відділення, а саме відділення вирішили перепрофілювати», – пояснив Чечотка.

У відділення для примусового лікування потраплятимуть пацієнти, які вчинили суспільно небезпечні дії і визнані відповідною комісією та за рішенням суду неосудним та їм було призначено примусове лікування.

Загалом, як додав Богдан Чечотка, вся мережа психіатрії області має скоротитися на 350 ліжок.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ