Сьогодні Чистий четвер: потрібно прибирати та пекти паски

Сьогодні – Чистий четвер, який випадає на останній тиждень Великого посту і знаменує собою початок підготовки до Великодня.

 

Історія Страсного четверга пов’язана з Таємною вечерею, однією з найбільш значущих євангельських подій, що передували розп’яттю Христа. У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смиренність справжнього християнина. Тому суть Чистого четверга – показати, наскільки ви готові бути терпимими, щирими, співчувати всім людям, які вас оточують.

 

На світанку Чистого четверга потрібно скупатися у проточній воді (озері або річці) або сходити в лазню. Вважають, що вода в цей день має потужні магічні властивості, допомагає зміцнити дух й очистити душу, а гаряча пара сприяє оздоровленню тіла.

 

Ще вдосвіта, до схід сонця селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір’ї, в хатах – все повинно бути чистим і виглядати по-святковому.

 

Чистий четвер – це початок найсуворішої частини посту, яка триває аж до настання Великодня. Піст передбачає значні обмеження в їжі, повне утримання від куріння і вживання алкоголю.

 

Головна прикмета дня пов’язана з випіканням паски. Якщо паска вийшла пухкою, важкою і не пропеченою, на вас чекає важкий рік, повний турбот. Якщо ж паска піднялася, зарум’янилася, вийшла легкою, тоді ніяких лих у вашому житті буде. Поганою прикметою також вважають віддати або винести на вулицю в Чистий четвер що-небудь зі своїх речей або домашнього начиння.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ