Сьогодні триватиме майстер-клас із петриківського розпису для дітей учасників АТО

Сьогодні о 10:15 год. у Львівському будинку офіцерів (вул. Театральна, 22) розпочнеться унікальний майстер-клас із петриківського розпису, в якому візьмуть участь діти учасників АТО.

Проведе майстер-клас Лариса Переясловець – майстриня, яка приїхала спеціально до Львова у складі делегації дітей учасників АТО із Дніпра.

Також майстер-класи з виготовлення прикрас для дітей проведуть чудові майстрині – дружини учасників АТО із Львівщини Оксана Кондрацька та Василина Федів.

Детальна інформація – Уляна Флишко, керівник проекту «Мій тато захищає Україну»,  тел. 0972329068.

Довідка

Петриківський розпис, або «петриківка» – українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.

Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX століття — на початку XX століття.

Петриківський розпис – не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.

У 2012 році Міністерство культури України визнало петриківський розпис об’єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України.

5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ