Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день водних ресурсів

Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день водних ресурсів

День встановлений за рішенням учасників Конференції ООН з навколишнього середовища, яка відбулась у Ріо-де-Жанейро 3-14 червня 1992 року. Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Вода – «альфа і омега» життя. Склянка води втамовує спрагу, від води залежить здоров’я людини.

Водні ресурси мають величезне значення в царині працевлаштування, що, в свою чергу, підтримує економічний, соціальний і людський розвиток. Сьогодні четверта частина населення планети – 1,5 мільярда людей – працевлаштована саме в сферах, пов’язаних з водними ресурсами. Крім того, майже всі робочі місця, так чи інакше, залежать від наявності води.

Втім, незважаючи на взаємозв’язок водних ресурсів і робочих місць, права мільйонів людей, чий добробут залежить від води, не дотримуються і не захищаються належним чином в рамках трудового законодавства.

Тема Дня 2016 – «Водні ресурси і працевлаштування». Вона покликана привернути увагу до тієї важливої ролі, яку водні ресурси відіграють під час створення високоякісних робочих місць. В Україні з водними ресурсами, так само як і з лісами (Міжнародний день лісів відзначався напередодні), справи невтішні.

Запаси водних ресурсів (річкового стоку) в Україні на одну людину становлять близько 1,8 тис. кубічних м на рік, що є одним з найменших показників у Європі.

Особливо катастрофічне становище складається з водними ресурсами на півдні нашої країни. Річки міліють і висихають. Причина – замулення річок внаслідок розорювання заплав і вирубування лісових смуг, забруднення хімічними добривами, промисловими стоками, створення на їхніх берегах звалищ, глобальні зміни клімату.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ