У Львові перевірятимуть вплив забудови детальних планів території на транспорту систему

В ЛКП «Львівавтодор» виконали макромоделювання щодо оцінки впливу на транспортну систему міста забудови детального плану території в межах вулиць Зеленої, Навроцького та просп. Червоної Калини. Львів став першим серед міст України, де проведено такі прогнозні дослідження. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У межах детального плану території (ДПТ) на місці існуючої промзони передбачається розмістити житловий квартал, два дитячі садочки, школу, спортивний комплекс, офісні, торгово-офісні та торгові будівлі, заклади громадського харчування і багаторівневі паркінги. Замовником ДПТ є управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради, розробником — ДП ДІМП «Містопроект. Головний архітектор проекту Юрій Столяров (детальніше за посиланнямhttps://www.lvivrada.gov.ua/novyny/item/6001-u-lyvovi-zamisty-promzony-mozhe-z’yavytysy-novyy-zhytlovyy-kvartal/6001-u-lyvovi-zamisty-promzony-mozhe-z’yavytysy-novyy-zhytlovyy-kvartal).

Основна мета таких моделювань полягає у тому, щоб ще на етапі проектування житлового кварталу та інших громадських об’єктів розробити прогнози щодо того як зміняться потоки транспорту та пасажирів на вуличній мережі міста при їх появі: чи виправданою буде запропонована кількість смуг руху на проектованих магістральних вулицях біля території забудови і чи є доцільність в будівництві транспортних розв’язок у різних рівнях на перетині їх з існуючими магістральними вулицями; визначити, наскільки будуть завантажені прилеглі вулиці до території забудови і чи не зумовить будівництво громадських об’єктів виникнення заторів на цих вулицях; чи достатня кількість проїздів до території забудови; яка буде потреба у місцях паркування на території забудови; яка буде досяжність до зупинок громадського транспорту з центру території забудови тощо.

Для моделювання використовувалось програмне середовище VISUM та створена у ньому транспортна модель міста Львова. Моделювання такого типу можливі лише з використанням такої інтегрованої транспортної моделі міста, яка наразі є тільки у трьох містах України, зокрема, у Львові, Києві та Івано-Франківську. Тому Львів став першим серед міст України, де проведено такі прогнозні дослідження.

Такий підхід до планування є не новим, він вже тривалий час використовується в містах Німеччини, де кожне місто з населенням понад 100 тис. має таку транспортну модель. З їх використанням визначають вплив будівництва інфраструктури у місті на транспорту систему, причому аналізуються різні сценарії, і на основі результатів моделювання приймаються рішення щодо її доцільності та ефективності з позиції обраної містом стратегії розвитку.

Транспортна модель міста у програмному середовищі VISUM – це велика база даних про транспортні процеси, які відбуваються у місті впродовж доби, зокрема, це дані про те, хто, куди, яким видом транспорту, яким шляхом або маршрутом та коли здійснює поїздки, або переміщення пішки у просторі міста. Транспортна модель міста Львова включає усі види транспорту, які тут функціонують (в тому числі пішоходів) та на його околицях (в межах кільцевої дороги). З використанням цієї моделі можна розробляти різноманітні прогнози, до прикладу, як вплине будівництво нової вулиці, супермаркету чи житлового кварталу, зміна організації руху та маршруту громадського транспорту на обсяги і зміну транспортних і пасажирських потоків на вуличній мережі міста (на прилеглій території зокрема, і в місті загалом) тощо.

Транспортна модель Львова у середовищі VISUM розроблена в ЛКП «Львівавтодор», інженером Романом Зубачиком. Створення моделі тривало понад один рік. Наразі в ЛКП «Львівавтодор» виконується її постійна актуалізація.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ