У Львові почали демонтаж скандального пам’ятника Тудору

Сьогодні, 7 вересня, у Львові почали демонтаж скандального пам’ятника публіцисту Степану Тудору, який займався пропагандою радянської ідеології на Галичині та очорнював УГКЦ.

Як повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук екс-депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук, сьогодні розпочався демонтаж пам’ятника Тудору на площі Є. Маланюка.

Як зазначив свого часу відомий український історик та дослідник, генеральний директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, цей письменник свого часу висміював Греко-Католицьку Церкву в Галичині.

Він нагадав: “Степан Тудор пролетарський письменник, хоч і не такий запопадливий, як інші пролетарські. Просто у 1941 в червні і життя, і кар’єру обірвала німецька бомба. Проте, Степан Тудор був запопадливим комуністичним діячем, активно із 1939 р. у Львові та краї встановлював комуністичну владу. Не знаю, яким він був письменником, памфлетисном і поетом, але у 1986 році я був змушений познайомитися із йото “твором”, мало зрозумілим мені тоді – “День отця Сойки”. В цій провісті, як пригадую собі, сатирично висміювалася не тільки релігія, а також католицька, тобто греко-католицька Церква у Галичині”.

Нагадаємо, що ще 21 травня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати проголосували за демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму. “За” таке рішення проголосувало 73 депутати. Тоді ж було запропоновано передати усі ці пам’ятники та різні символи музею “Територія терору”.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ