У Львові працюють над зменшенням стигми і дискримінації до ВІЛ-позитивних людей

Команда Львівського обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, вже другий рік поспіль реалізовує проект RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР), зокрема, споживачів ін’єкційних наркотиків та людей, які живуть з ВІЛ, у медичних закладах м. Львова та Львівської області», за підтримки USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).

Ідея реалізації проекту виникла після проведення двох етапів дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Рівень стигми» у 2010 та 2013 роках. Результати дослідження показали, що стигматизація, дискримінація та порушення прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, є поширеними явищами в Україні. За результатами дослідження, інтегральний показник стигматизації ЛЖВ з боку соціального оточення у 2010 році був на 11% вищим від 2013 року (51% у 2010 році, 40% у 2013 році). Здебільшого, респонденти відчували прояви стигматизації у формі пліток, усних образ, психологічного тиску з боку подружжя/партнера. Частина опитаних навіть хотіла скоїти самогубство, у зв’язку із стигмою чи дискримінацією. І хоч між результатами дослідження 2010 і 2013 років відчутні позитивні зміни, проблема стигматизації та дискримінації ЛЖВ з боку оточуючих досі залишається актуальною в Україні. Власне, зараз команда ЛОВ ВБО ВМ ЛЖВ проводить третій етап цього дослідження, результати якого будуть опубліковані згодом.

Одним із найважливіших компонентів проектної діяльності, який націлений на подолання стигми і дискримінації до ЛЖВ, є проведення 30 тренінгів «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до ЛЖВ та представників ГНР» для 720 медичних працівників шести пілотних закладів міста Львова та Львівської області, а саме: Комунальної 3-ї міської клінічної лікарні, Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Львівської обласної клінічної лікарні, Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру, Дрогобицької міської поліклініки та Бориславської центральної міської лікарні. Команда проекту ставить собі за мету змінювати ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), та представників груп найвищого ризику, для надання якісних послуг та зниження стигматизації і дискримінації у закладах охорони здоров’я, пов’язаної з ВІЛ. На даний момент тренінговою діяльністю охоплено 142 медичних працівники ЗОЗ Львівської області та 219 м. Львова. Учасники тренінгів відзначають, що відчувають брак знань в сфері ВІЛ-інфекції і такого типу тренінги є вкрай актуальними зараз для медиків України.

«Зізнаюсь, я вперше на тренінгу! Як на мене – це дуже цікава форма роботи з медичним персоналом. Всі, без виключення, теми були подані доступно як для лікарів, так і для медичних сестер. Хотілося б виділити особливу важливість тем, що торкаються юридичних аспектів ведення ВІЛ-позитивного пацієнта. Нові знання із задоволенням буду застосовувати в лікарській практиці», – розповідає Недбалюк Ростислав, сімейний лікар Дрогобицької міської поліклініки.

Довідка

Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» – обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», найбільшої і найпотужнішої організації, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців і опікується питаннями боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні і світі. Мережа створена ВІЛ-позитивними людьми у 2001 році, з метою надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ