У Львові твори Моцарта і Сальєрі прозвучать в одному концерті

У Львові твори Моцарта і Сальєрі прозвучать в одному концерті

У рамках 260-річчя Вольфганга Амадея Моцарта Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» презентує авторський концерт, присвячений композиторові. У Львівській обласній філармонії 17 березня в одному концерті звучатиме музика трьох композиторів: Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Сальєрі і Франца Ксавера Моцарта.

Програма «Моцарти і Сальєрі» поєднує твори Вольфганга Амадея Моцарта, його сучасника Антоніо Сальєрі, та львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта, учня Антоніо Сальєрі та сина Вольфганга Амадея. Чи не вперше у Львові прозвучить Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота у виконанні викладачів кафедри духових інструментів музичної академії – Андрія Карпяка (флейта),  Василя Борецького (кларнет), Володимира  Старка (фагот), Назара  Базіва (валторна). А у виконанні доктора мистецтвознавства, завідувача кафедри духових інструментів Андрія Карпяка вперше у Львові буде виконано Рондо для флейти Франца Ксавера Моцарта. Твір заранжував заслужений артист України Володимир Дуда.

Цікавим буде поєднання цих творів з Венеціанською симфонією Ре мажор та  Концертом для гобоя і флейти Антоніо Сальєрі.

Як розповів народний артист України, керівник і головний диригент оркестру «Віртуози Львова», Сергій Бурко: «Інтрига щодо існування конфлікту між Моцартом і Сальєрі існує впродовж століть і привертає увагу дослідників. Нещодавно у Празькій бібліотеці віднайдено твір, який спільно написали Моцарт та Сальєрі. Чи існував насправді конфлікт, іншими словами, чи Сальєрі мав чорну заздрість до Моцарта, до його геніальності, – невідомо».

Як придворний композитор Сальєрі мав на той час високий статус. Сальєрі був старший від Моцарта всього на шість років, а пережив Вольфганга Амадея Моцарта. Також він був вчителем Франца Ксавера Моцарта.

Поєднання в одному концерті композиторів, абсолютно різних за стилем та своїм внутрішнім змістом й обдаруванням, творчість яких знайшла в історії світової музичної культури своє достойне місце – є надзвичайно пізнавальним. Музика Сальєрі  зараз виконується не так часто,  а свого часу він був законодавцем моди у Відні, працював у всіх жанрах: написав багато монументальних творів, зокрема «Реквієм», чимало інструментальної і хорової музики.

В ту епоху було популярним все, що стосувалося Італії. Тож не дивно, що Вольфганг Амадей Моцарт навчався в Італії, в знаменитій Болонській академії, у відомого тоді композитора Падре Мартіні. Моцарт-син навчався у  італійця Антоніо Сальєрі, адже це було престижно і  справді, він  отримав чудову композиторську школу з перших рук знаного та авторитетного  композитора. Час розставляє все на свої місця: Моцарт і його геніальність пройшла крізь всі століття, він – геніальний мелодист. І в цьому, напевно, одна з основних переваг Моцарта над Сальєрі, і вічністю…КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ