У Львові відбудеться прем’єра вистави «DOGS» про безпритульних собак

У Львові відбудеться прем’єра вистави «DOGS» про безпритульних собак

27 березня у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва відбудеться прем’єра вистави «DOGS» спільно з ЛКП «Лев». Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«DOGS» – це історія про вільних собак, спільний проект Театру та Львівського комунального підприємства «Лев», що опікується безпритульними собаками у Львові.

 

«Тема безпритульних і не лише тварин була і залишається актуальною. Я вважаю, театр не може стояти осторонь. Так сталося, що статутна діяльність ЛКП «Лев» і тема нашої вистави співпала, тому ми вирішили об’єднати наші зусилля для того, щоб взаємо допомагати один одному.

 

Ідея полягає саме в тому, недавно у соцмережі розійшовся ролик про те, якби усі гроші, які потрачені на війни, пішли на житло, то б не було безхатченків і кожна тварина мала б прихисток.

 

Спільно з ЛКП «Лев» ми прагнемо популяризувати проблему собак, які живуть без господаря. Ми хочемо в себе на території театру розмістити інформацію про ЛКП «Лев», інформацію про те, де можна прихистити собаку. Нас щоденно відвідує бузьки 700 людей і ця інформація не залишилась би непомітною», – зазначив Юрій Мисак, художній керівник Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва.

 

«Головні герої вистави – безпритульні собаки. Вони постійно голодні, не мають даху над головою… Єдине, що в них є, – це Яр, де вони живуть у зграї чи поодинці. У Яру, як і в зграї, є свої правила, свої щоденні клопоти та завдання. Собакам буває нелегко роздобути собі їжу, але трапляються і дуже цікаві заняття: хтось полюбляє бавитися, хтось – згадувати своє попереднє життя, інші милуються місяцем, нишпорять, вчаться читати по-людськи чи поводитися як людина. Усіх цих собак об’єднує гордість, яка не дозволяє їм жалітися і скиглити, бо кожен з них – вільний, вони «народжуються і вмирають так легко».

 

Проте в душі кожного героя живе мрія, мрія незалежних псів про залежність, мрія про свою людину. Собаки мріють не про господаря чи власника, який припне на ланцюг і буде годувати. Вони шукають людину-друга, а також свого місця – собачі дверцята, за якими так добре живуть пси.

 

Проста і чуйна історія про собак і людей, історія, яка закликає до людяності і добра. Сподіваємося, що кожен, хто побачить цю виставу, стане трішки добрішим і замислиться над життям безпритульних тварин. Адже усі ми шукаємо Свою Людину і свої дверцята до щастя, але чи усім це вдається», – розповідають режисери вистави.

 

«Коли я прийшов працювати у театр, то в мене була багато ідей щодо вистав, в тому числі і ця вистава. Ми думали, яку саме з вистав взяти до роботи, що вона повинна бути сучасною і цікавою, ми не вагаючись обрали саме цю виставу «DOGS». І саме зараз, коли ми почали її готувати до прем’єри, то ми ще більше зрозуміли наскільки вона суттєва і потрібна. І найголовніше, що ми можемо показати цю виставу людям, щоб вона разом з нами долучилися до цієї проблеми і, взагалі, щоб бачили це», – зазначив Євген Чистоклетов, режисер вистави «DOGS».

 

«Як ви знаєте, значна частина громадян нашого міста асоціюють для себе ЛКП «Лев» просто з ветеринарно-стерилізаційним центром, який займається проблемами безпритульних тварин. Насправді ми хочемо показати, що наша місія є значно глибшою, тому що проблема не в тому, що безпритульні тварини гуляють просторами міста. Проблема в тому, звідки вони взялись там. Якщо зазирнути в корінь ситуації, то все виникає з одного, на перший погляд, простого і банального рішення в тій чи іншій сім’ї: скажімо, коли награлись, натішились домашнім улюбленцем, зрозуміли, що він створює певні клопоти, і прийняли рішення відпустити тварину на вулицю. Ми вважаємо, що це і є коренем проблеми. І нести саме просвітницьку діяльність – це також надзвичайно важливо в нашій місії, тому що ми повинні дбати про те, щоб наше підростаюче покоління, наша молодь виховувались у понятті моральності, доброти, відповідальності. І завдяки цій виставі, роботі з театром, ми можемо донести до молоді потреби саме такої культурної поведінки. І ми сподіваємось, що з часом у нас справді виросте відповідальне і розумне суспільство. Тому це один з кроків у нашій просвітницькій діяльності, який ми будемо активно вести, не відкидаючи, звичайно, основну нашу роботу на ветеринарно-стерилізаційному поприщі тощо. Тому, звичайно, поєднання програми «Прихистіть», просвітницької діяльності, залучення театру – це хороша можливість донести поняття відповідальності до нашої молоді», – відзначила Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев».

 

А також з нагоди цього сьогодні, 23 березня, на пл. Ринок відбувся флеш-моб «Вони такі ж, як і ми!» на підтримку спільного проекту Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва та ЛКП «Лев» – вистави «DOGS».

 

Довідка

Вистава «DOGS»:

Інсценізація Євгена Чистоклетова

За мотивами повісті Костянтина Сергієнка “До побачення, Яре!”

Історія про вільних собак

Тривалість вистави – 1 год. 20 хв.

Режисер-постановник – Євген Чистоклетов

Художник-постановник – Мар’ян Савіцький

Пластика – Нінель Збєря

Відеопроекція – Ася Кравчук

Асистент режисера – Олександр Трифонюк

Дійові особи та виконавці:

ГОРДИЙ – Дмитро Бартков

ЧОРНИЙ – Василь Баліцький

ГОЛОВАТИЙ – Богдан Балко, Василь Когут

КРИХІТКА – Михайло Понзель

ТАКСА – Любов Мовчан, Христина Сапа

КУЛЬГАВИЙ – Олександр Трифонюк

ЯМАМОТО – Олександр Чешеров, Леся Шкап’як

НОВІ – Наталя Алексеєнко, Тетяна Захарова

ЛЮДИНА – Валерій Коломієць

ЛЮДИ В МАСКАХ – Василь Василик, Ігор Данчук, Роман Скоровський.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ