У Самбірському районі відбудеться етнографічний фестиваль “Лемківська ватра”

У неділю, 4 вересня, у с. Нагірне Самбірського району відбудеться одинадцятий щорічний лемківський етнографічний фестиваль “Лемківська ватра”. Про це повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

За словами організаторів, до “Лемківської ватри” розробили святкову програму: урочисте відкриття із запаленням ватри, конкурс на кращий національний стрій, ватряне частування, виступи лемківських музик, виставка-продаж виробів народних умільців, а також дитячі творчий та розважальний майданчики.

Варто зазначити, що у Самборі та навколишніх селах проживають переселенці з понад 50 сіл Лемківщини. Село Нагірне стало своєрідним центром і місцем зустрічі тих, кого понад 60 років тому під час сумнозвісної операції “Вісла” насильно виселили із прабатьківської землі. Старші вигнанці, їхні діти і внуки підтримують лемківську культуру та звичаї. Зокрема, неабиякою популярністю користується  місцевий лемківський ансамбль “Юш мелем”.

До Нагірного в неділю знову з’їдуться лемки та їх нащадки – переселенці з Надсяння, Підляшшя та Холмщини.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ