Українські випускники віддають перевагу ЗНО з гуманітарних предметів

Українські випускники віддають перевагу ЗНО з гуманітарних предметів

Упродовж останніх п’яти років для проходження тестів ЗНО випускники шкіл усе рідше обирають математику й фізику, замість них віддають перевагу історії та іноземним мовам. Про це сьогодні в Києві під час прес-конференції заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

 

«Зменшується кількість осіб, які реєструються на предмети природничо-математичного циклу. На сьогодні фіксують критичну ситуацію з реєстрацією на математику», – зазначив керівник центру.

 

Так, за його словами, порівняно з 2012 роком, кількість охочих перевірити свої знання з математики зменшилася на 13,3% (з 62,7% до 49,4% у 2016 році), а з фізики – на 7,7% (з 20,8% до 13,14% нині).

 

На думку Вадима Карандія, ця статистика фактично є дзеркалом, що відображає стан певних тенденцій в освіті. «Я думаю, що це і стан підготовки з окремих предметів, і престижність тих професій, які можна здобути у вишах за відповідним набором вступних іспитів», – підкреслив керівник.

 

Також спостерігають тенденцію до зменшення кількості випускників, які прагнуть складати ЗНО з хімії, біології та географії. Водночас у рази зросла кількість охочих складати тести з історії України та іноземних мов.

 

«За останні п’ять років кількість тих, хто обирає для складання ЗНО історію України, зросла з 65% до 72%, іноземні мови – з 27% до майже 34% у 2016 році», – пояснив Вадим Карандій.

 

Загалом цього року для участі в тестуванні зареєструвалися 267 тисяч 172 особи, з яких – 200 тисяч 510 випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Торік у зовнішньому незалежному оцінюванні брали участь 288 тисяч 977 осіб, із яких – 221 тисяча 104 випускники загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Нагадаємо, основну сесію ЗНО цього року буде проведено з 5 травня до 17 червня, а додаткову – з 14 червня до 4 липня. Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з української мови, а також з математики або історії України на вибір учня.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ