В МВС нагадують, що водіям скутера і мопеда також потрібні «права»

З настанням весни на дороги починають виїжджати водії мотоциклів та мопедів. У регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області наголошують на тому, що будь-який мототранспорт має бути зареєстрований, а водій повинен мати відповідну категорію. Також нагадують, що водіям двоколісного транспорту слід дотримуватись Правил дорожнього руху та користуватись відповідними захисними засобами. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС у Львівській області.

«Вже зараз на автошляхах області можна помітити велику кількість мотоциклів, скутерів та мопедів. Цей транспорт користується великим попитом у населення, однак трапляються випадки, коли власники не реєструють своїх двоколісних коней, окрім цього часто люди забувають, що для керування таким транспортом обов’язковим є і посвідчення водія з відповідною категорією. Через відсутність цих документів водію може загрожувати адміністративна відповідальність»,- пояснюють у регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області

Відтак, для того, аби отримати посвідчення водія категорій А; А1; В1 потрібно закінчити автошколу та скласти теоретичний і практичний екзамен в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС незалежно від місця проживання.

Категорії відповідних транспортних засобів:

“А1″ — мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
“А” — мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;

(Підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій А1; А проводиться з числа осіб, які досягнули 16-річного віку).

“В1″ — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів.

(Підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій В1 проводиться з числа осіб, які досягнули 18-річного віку).

Тим громадянам, які вже мають посвідчення водія з категорією, що дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання правил дорожнього руху складати повторно не потрібно. Необхідно здати лише практичний іспит з водіння скутера або квадроцикла.



Коментарі



Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *



СХОЖІ НОВИНИ