В Україні випустили монети, присвячені Олімпійським іграм у Ріо

Сьогодні, 28 квітня, Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети, присвячені Іграм ХХХІ Олімпіади, що відбудеться в Ріо-де-Жанейро в серпні. Про це повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету України.

 

Як ідеться в повідомленні, монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла найвищої проби Ag 925, її маса в чистоті – 31,1 г. Тираж монети – до 3500 штук. Її оздоблено кольоровим тамподруком. Коштує срібна монета з футляром 971 гривню.

 

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу тиражем 30 000 штук. На ній також є тамподрук. Вартість монети – 30 гривень.

 

На аверсі монет розміщено зображення бухти Гуанабара, на вході до якої височить гора Цукрова Голова, що слугує візиткою міста Ріо-де-Жанейро, на тлі бухти – стилізований напис Ріо-де-Жанейро, рік карбування монети 2016 та номінал.

 

На реверсі монет на тлі абрису статуї Ісуса Христа на горі Корковадо в Ріо-де-Жанейро зображено хвилясту зелену стрічку (використано тамподрук), на якій – піктограми, що символізують різні види спорту, під нею на хвилястих лініях – знак Національного олімпійського комітету України (використано тамподрук).

 

Над створенням монет працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, а також скульптори Володимир Атаманчук та Святослав Іваненко.

 

Придбати пам’ятні монети можна в регіональних підрозділах Національного банку України та банках-дистриб’юторах.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ