З 1 січня «Львівводоканал» не має права брати плати за повірку лічильників – АМКУ

З 1 січня «Львівводоканал» не має права брати плати за повірку лічильників – АМКУ

До Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надходять численні скарги на «Львівводоканал», який вимагає кошти за повірку лічильників, хоча з 1 січня не в праві це робити. 

Про це сьогодні йшлося під час засідання круглого столу «Дотримання ЛМКП «Львівводоканал» законодавства про захист економічної конкуренції при проведенні періодичної повірки вимірювальної техніки», передає кореспондент «Вголосу».

Як пояснив голова Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Андрій Басараба, з 1 січня 2016 року постановою Кабміну№474 введено в дію порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, одночасно набрав чинності ЗУ «Про метрологію», де чітко вказано, що періодична повірка, обслуговування та ремонт вимірювальної техніки має здійснюватися за рахунок виконавця. Відтак «Львівводоканал», як виконавець, має робити це за свій кошт і не вимагати у людей грошей.

Водночас заступник керівника «Львівводоканалу» Дмитро Ванькович  пояснив, що хоча законодавець й визначив підприємство виконавцем послуг та вступив в дію відповідний порядок, не було прописано, за який кошт підприємство має проводити цю повірку.

«Адже з коштів, які надходять за воду, ми не маємо права здійснювати іншу діяльність, в тому числі й повірку лічильників», – пояснює він. Відтак вийшла правова колізія. Лише наприкінці січня «Львівводоканалу» затвердили нові тарифи для багатоквартирних будинків, де були включені витрати на повірку лічильників. Проте тарифи вступають в силу з 17 лютого.

«До 17 лютого у тарифах на послуги водопостачання і водовідведення не були враховані видатки на повірку лічильників, відтак такі послуги надавалися на платній основі за окремо заключними договорами. З 17 лютого мешканці будуть оплачувати в тому числі і за повірку. Саме з цього часу «Львівводоканал» має право і буде проводити повірку за кошти тарифу, до того моменту – за кошти мешканців. Ми мали несумісність законодавства. Коли АМКУ наголошує, що з 1 січня вступив в дію закон і виконавець повинен здійснювати повірку за свій рахунок, то це означало що вона мала відбуватися за рахунок тарифів, а тарифів, як таких,  не було», – пояснює речниця «Львівводоканалу» Уляна Горбата.

У «Львівводоканалі» переконані, що цілковито неправильно наголошувати, що послуга повірки лічильника має бути безкоштовна, адже нічого безкоштовного, на їх думку, немає, тому мусить  бути якесь джерело відшкодування. «Це проблема всіх водоканалів України. Нові тарифи НКРЄ затвердило для 36 водоканалів України, однак залишаються міста, де ще існує ця колізія», – каже Уляна Горбата. Однак з 17 лютого проблема буде знята лише для мешканців багатоквартирних будинків. Адже, лише їм збільшено тариф на 1 гривню до  10,49 грн за 1 м куб., куди й увійшла плата за повірку лічильників. Для індивідуальних будинків тариф залишається незмінним – на рівні 9,48 грн, тому й здійснювати таку повірку їх мешканці мають за свій кошт. Дмитро Ванькович  переконаний, що це правильно, бо вони й платять менше.

Дмитро Ванькович також уточнив, що «Львівводоканал» безпосередньо здійснювати повірку лічильників не буде, а укладатиме тендер з однією з спеціалізованих фірм і вже їй оплачуватиме кошти.  На сьогодні є шість фірм, які мають змогу це робити.  Й дотепер «Львівводоканал» фактично не брав  коштів за повірку лічильників,  а негласно скеровував мешканців до однієї з цих фірм, наприклад, вказуючи їх на квитанції.

У дочірньому сервісному підприємстві «Львівводоканал» «Водомір» комплекс послуг з повірки лічильника коштував 85, 28 гривень. Також Дмитро Ванькович пояснює, що фактично щодня необхідно провести  близько 200 повірок лічильників, у місяць це приблизно 4 тис. грн. На сьогодні у «Львівводоканал» протермінована повірка 150-200 тис. лічильників.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0