ГПУ відкрила справу за незаконну заборону Меджлісу

Прокуратура Автономної Республіки Крим здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні щодо скоєння незаконно створеною “прокуратурою Республіки Крим” дій, спрямованих на протиправну заборону діяльності представницького органу – Меджлісу кримськотатарського народу. Про це інформує прес-служба ГПУ.

 

“Указаний факт свідчить про продовження репресій проти кримськотатарського народу та всіх громадян, які протистоять тимчасовій окупації території України, з боку Російської Федерації через так звані “прокуратуру Республіки Крим” та органи влади. Самопроголошена влада під приводом нібито протидії екстремістській діяльності має на меті позбавити кримських татар представницького органу, наполегливо ігноруючи норми міжнародного права у сфері прав корінних народів. Зокрема, Декларацією ООН про права корінних народів підтверджується право таких народів на власні представницькі інституції”, – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що шляхом заборони діяльності Меджлісу окупаційна влада Криму порушує рівноправність громадян, умисно принижуючи національну гідність кримськотатарського народу.

 

“Зазначене свідчить про незаконність дій представників окупаційної влади Криму, які, намагаючись безпідставно заборонити діяльність представницького органу національного самоврядування кримськотатарського народу, перешкоджають законній діяльності Меджлісу”, – наголосили в ГПУ.

 

Напередодні Міністерство юстиції РФ заборонило діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, внісши його до списку “екстремістських”.

Меджліс внесли в список екстремістських організацій на вимогу так званого прокурора республіки Крим Наталії Поклонської, яка звернулася до Верховного суду “республіки”. Поклонська 13 квітня припинила діяльність організації до рішення суду. При цьому саме судове рішення ще не винесено: розгляд звернення Поклонської розпочнеться 25 квітня.

Більшість лідерів Меджлісу у 2014 році, після окупації Криму, залишили регіон і переїхали на материк.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ