Саакашвілі заявив, що не піде на допит в СБУ

Екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що не піде на допит у Службу безпеки України, оскільки вважає, що повістка складена з порушенням Кримінального процесуального кодексу України. Про це він сказав журналістам під будівлею СБУ на Аскольдовому провулку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Відбулося порушення 245 статті КПК України… Вони порушують правила: запрошувати підозрювану чи обвинувачену особу для здійснення одночасно двох слідчих дій заборонено Кримінальним процесуальним кодексом України», – сказав Саакашвілі і додав, що на допит СБУ він сьогодні не піде.

 

Адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький пояснив, що сьогодні згідно з повісткою мали відбутися дві процесуальні слідчі дії: допит та отримання зразків для експертизи.

 

«Ми вважаємо, що ці слідчі дії одночасно не мають права проходити. Про це вказано у кримінально-процесуальному законодавстві. Також слідчий не вказав, які саме зразки будуть відбиратися для майбутньої експертизи від Саакашвілі», – сказав адвокат.

 

Він додав, що тепер просить СБУ роз’єднати і перенести ці слідчі дії, і на кожну слідчу дію направити повістку для Саакашвілі.

 

«Тобто ми готові окремо прийти на допит, а також просимо надіслати нам повістку на окрему слідчу дію – отримання зразків для експертизи. Ми вважаємо, що тільки в такий спосіб будуть виконані вимоги КПК. Ми зареєстрували клопотання про перенесення слідчих дій у зв’язку з незаконним поєднанням окремих слідчих дій в один день за одною повісткою», – сказав адвокат.

Під будівлею, де розташований ізолятор тимчасового тримання СБУ, також зібралося близько 30 прихильників Саакашвілі, деякі одягнуті в камуфляж.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ