Ситуація в окупованому Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО погіршується – МЗС

ЮНЕСКО має активізувати зусилля з протидії порушенням міжнародного права та прав людини в окупованому Криму. Про це заявив у ході загальнополітичних дебатів  з трибуни Генконференції ЮНЕСКО глава делегації України, заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, повідомляє прес-служба МЗС.

 

“Організація має відігравати активнішу роль у міжнародних зусиллях проти порушень міжнародного права та прав людини в окупованому Криму”, – сказав Кислиця.

 

Заступник міністра нагадав про рішення Виконавчої Ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна) і підкреслив, що ситуація на півострові у сферах компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватись. Особливе занепокоєння викликає питання доступу до освіти українською мовою, що відображено у рішенні Міжнародного суду ООН від 19 квітня, зазначив він.

 

Кислиця також наголосив, що у той час як населення півострова зазнає усіх можливих утисків внаслідок окупації, культурна та природна спадщина Криму розглядається російською окупаційною владою як награбоване, а не як об’єкт історичного значення.

 

Відзначивши прогрес у консультаціях між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо параметрів моніторингу в окупованому Криму, заступник міністра висловив сподівання, що нове керівництво Організації продовжить активну роботу в цьому напрямі.

 

39-а сесія Генеральної конференції, яка розпочалася 30 жовтня та триватиме до 14 листопада, має затвердити основні програми діяльності Організації на найближчі два роки, обрати нових членів Виконавчої ради і призначити нового генерального директора ЮНЕСКО.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:30, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, п`ятниця, 22 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0