У НАБУ заявляють, що не дали обікрасти державу на два мільярди

За два роки роботи Національне антикорупційне бюро повернуло державі 253,3 мільйона гривень та запобігло розкраданню близько двох мільярдів. Відповідну інформацію оприлюднено на сайті відомства.

 

“За результатами роботи, у 2017 році НАБУ повернуло державі 177,4 млн грн, з яких 103,9 млн грн — у другому півріччі. Загалом за понад два роки розслідувань державі повернуто — на підставі рішень суду або ж добровільно на рахунки державних компаній — більше 253 млн грн. Для прикладу, у другому півріччі на етапі досудового розслідування на рахунки ПАТ «Укрнафта» зусиллями детективів НАБУ було повернуто 51,7 млн грн. Говорячи про позитивний економічний ефект від діяльності НАБУ, варто також відзначити кошти, розкраданню яких вдалося завадити. Зокрема, з моменту початку розслідувань детективи Бюро зберегли для держави понад 2 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

 

У НАБУ також зазначили, що працюють  над усуненням умов для вчинення злочинів, в тому числі через позовну роботу у господарських судах. Станом на кінець 2017 року юристи відомства підготували та направили до суду 35 позовів про визнання недійсними угод на загальну суму понад 6 млрд грн. ПРи цьому 28 позовів суд задовольнив, у 13-ти з них судом касаційної інстанції ухвалені остаточні рішення.

“За наслідками розгляду позовів НАБУ понад 130 млн грн вже стягнуто на користь держави. Найбільша сума коштів, конфіскованих за рішенням суду, – 712,4 млн грн. Йдеться про судові рішення за позовами Національного бюро, якими визнано недійсними 13 договорів про відступлення права вимоги / переведення боргу за електроенергію за посередництва ПрАТ «ХК «Енергомережа». 38 млн грн із цієї суми вже фактично повернуті. Виконання решти судових рішень забезпечить повернення ще 674,4 млн грн”, – зазначають у відомстві.

Водночас у НАБУ вважають, що з’являться юридичні підстави для стягнення в дохід держави щонайменше 400 млн грн, а також великої кількості рухомого та нерухомого майна, які були арештовані на етапі досудового розслідування, у разі винесення обвинувальних вироків у справах, які вже слухаються у суді.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ