Виші почали відраховувати студентів за підроблені ЗНО

Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розслідуваному Головним слідчим управлінням Національної поліції України, за фактами несанкціонованої зміни інформації в реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

 

“Встановлено, що службові особи Українського центру оцінювання якості освіти в 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) окремих осіб і привласнення коштів Центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID)”, – йдеться у повідомленні.

 

Як зазначили в ГПУ, завищення результатів зовнішнього незалежного оцінювання надавали замовникам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отриманні відзнак (медалей) та безпідставній оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до вищої освіти обдарованій молоді.

 

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15.10.2014 № 1172, подання недостовірних відомостей про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для відрахування студента, нагадали у ГПУ.

 

Там зазначили, що за таких обставин Генеральна прокуратура ініціювала питання про відрахування конкретних осіб у зв’язку із використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО.

“За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за наслідками розгляду матеріалів Генеральної прокуратури України вже відраховано двох студентів”, – додали в ГПУ.

Водночас Генпрокуратура продовжує роботу щодо ініціювання відрахування інших осіб, які використали підроблені результати ЗНО, відшкодування до бюджету вартості навчання та поновлення прав абітурієнтів, які потерпіли від незаконних дій. Досудове розслідування триває.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ