Червоний хрест розшукує 640 зниклих безвісти на Донбасі

Станом на 22 серпня в Україні МКЧХ має 640 відкритих справ щодо зниклих безвісти осіб в Україні як на підконтрольній українській владі території, де не ведеться збройний конфлікт, так і на непідконтрольних територіях.

Про це повідомила заступник координатора МКЧХ Відділу захисту населення з питань зниклих безвісти Мар’яна Чакон Лосано під час спілкування з журналістами в офісі МКЧХ.

“На сьогодні в нас 640 відкритих справ (щодо зниклих безвісти на Донбасі – ред.), сім’ї досі не знають, що сталося з їх родичами”, – сказала Чакон Лосано.

Вона поінформувала, що, за приблизними підрахунками МКЧХ, кількість зниклих осіб, за даними на передостанній тиждень серпня 2017 року, – від 1000 до 1500.

“За нашими підрахунками кількість таких осіб – від 1000 до 1500. Ми відкрили 1400 запитів на відстеження зниклих безвісти. Всі ці випадки мають різний контекст та різні причини”, – пояснила Чакон Лосано.

Однак вона зазначила, що 1500 справ не можна вважати остаточною цифрою, оскільки в Україні немає точної бази даних зниклих осіб на окупованих територіях і на підконтрольних українській владі територіях. До того ж, за її словами, в різних державних структурах, таких як поліція, де є власна база даних, ці цифри різняться.

Заступник координатора МКЧХ Відділу захисту населення з питань зниклих безвісти зауважила, що більшість серед зниклих безвісти – чоловіки віком, у середньому, сорок років. За її словами, прикметно, що найбільше запитів до МКЧХ подають саме жінки, родички зниклих.

“По Україні 67% зниклих безвісти є чоловіками, середній вік яких – 40 років. Ми не бачимо відчутної різниці між цивільними та військовими особами. Найбільше запитів на пошуки родичів, це 91%, складають жінки”, – пояснила заступник координатора МКЧХ.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ