“Чорна каса” ПР: достатньо доказів для оголошення підозри ще одній особі – НАБУ

Наразі зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру ще як мінімум одній особі у так званій справі “чорної бухгалтерії” Партії регіонів.

Про це повідомляє у п’ятницю прес-служба Національного антикорупційного бюро.

У Бюро нагадали, що протягом року з моменту початку розслідування на підставі матеріалів, переданих колишнім першим заступником голови Служби безпеки України Віктором Трепаком детективи НАБУ активно працювали над ідентифікацією осіб, чиї прізвища та підписи фігурують у записах, відомих широкому загалу як “амбарна книга” або “чорна бухгалтерія” Партії регіонів.

“За цей час було зроблено низку експертиз, які встановили автентичність підписів окремих осіб. 13 грудня 2016 року про підозру було повідомлено діючому голові Центральної виборчої комісії України. Повідомлення про підозру було підписане особисто керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким. На думку детективів, наразі зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру ще, як мінімум, одній особі”, – йдеться у повідомленні.

На переконання НАБУ, докази, зібрані детективами, у їхній сукупності є достатніми для повідомлення голові ЦВК про підозру в її остаточній редакції та подальшого скерування обвинувального акту до суду. Однак відповідно до статті 279 КПК України, зробити це може лише Холодницький, оскільки саме він здійснив перше повідомлення про підозру.

Щодо рішення керівника САП передати матеріали справи за підслідністю до ГПУ у Бюро зазначили, що детективи НАБУ продовжать роботу над своїми напрацюваннями у складі спільної слідчої групи з департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури. Слідча група у складі детективів НАБУ та працівників департаменту спецрозслідувань ГПУ була утворена ще минулого року з метою спільного дослідження записів “чорної бухгалтерії” Партії регіонів.

“Адже від початку розслідування стало зрозуміло, що ці записи мають доказове значення у розслідуванні проваджень за фактом узурпації влади Віктором Януковичем, трагічних подій під час Революції Гідності, підкупу суддів Конституційного суду та інших епізодів, які команда Сергія Горбатюка розслідує протягом останніх трьох років”, – зазначили в НАБУ.

У Бюро додали, що НАБУ не бачить підстав для занепокоєння з боку САП в питанні перевірки достовірності підписів, так само як і щодо термінів давності записів в “амбарній книзі ПР”.

Як повідомлялося, сьогодні САП поширила заяву щодо рішення її керівника зупинити слідство стосовно голови ЦВК та передати матеріали “чорної бухгалтерії” Партії регіонів за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування на підставі документів, переданих Віктором Трепаком, 30 травня 2016 року. В рамках розслідування даного провадження 13 грудня 2016 року голові ЦВК, чиє прізвище та підпис фігурували у переданих документах, було повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 161 698 доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ на час вчинення злочинів становило 1 294 438 грн (ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ17:40, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
15:57, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:01, п`ятниця, 16 листопада 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0