Цього року за кошти міського бюджету Львова капітально відремонтують сходи на пл. Князя Ярослава Осмомисла

Як повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, цього року за кошти міського бюджету Львова капітально відремонтують сходи на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної). Також буде виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт церкви. Ремонт храму планують провести вже наступного року. Про це повідомляє ТРК Львів з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Минулого року в нас було передбачено виготовити проектно-кошторисну документацію на ремонтно-реставраційні роботи церкви Марії Сніжної. Однак ми не могли розпочати проектування бо зрозуміли, що там є проблема зі сходами, які ведуть до храму. І їх потрібно ремонтувати першочергово.

Тому, перше, що ми починаємо роботи цього року – це капітальний ремонт сходів. У 2017 році була зроблена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт сходів. Зараз, як тільки зійде сніг і буде можливість, будемо розпочинати ці роботи. Сподіваємося з березня їх розпочати. Виконавець робіт вже визначений. Однак буде перераховано кошторис робіт, бо змінилася мінімальна заробітна плата. На капітальний ремонт сходів нам виділили 200 тис. грн. Проте, загальна кошторисна вартість становить 300 тис. грн. А коли перерахують заробітну плану, то вартість робіт буде ще більшою.

Натомість цього року будемо виготовляти проектно-кошторисну документацію на об’єкт «Реставраційно-ремонтні роботи пам’ятки архітектури – церкви Марії Сніжної (вул. М. Сніжної, 1)». На ПКД передбачено 100 тис. грн.

Сам храм має вертикальні тріщини, конструктивні і дуже складні. Минулого року ми зробили геологію ґрунтів, дослідження усіх комунікацій і побачили, що там іде колектор. Відповідно зрозуміли, що фактично через те, що там є погане водовідведення, почав відходити притвор церкви і з’явилася тріщина.

Тому, якщо цього року виготовимо ПКД на ремонт церкви і відремонтуємо сходи, то це буде зроблена велика робота, щоб наступного року розпочати ремонт храму», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Як повідомив о. Сергій Ковбель, адміністратор церкви Марії Сніжної УГКЦ, у 2016 році було проведено огляд технічного стану храму, який засвідчив необхідність капітального ремонту.

«У червні 2016 року було проведено огляд технічного стану нашого храму, який є пам’яткою архітектури ХІV ст. В результаті було встановлено:

– пошкодження тиньку та кладки грибком в стінах східної частини храму;

– наявність тріщин у стінах та в склепіннях, що свідчить про нерівномірне просідання фундаментів церкви. В склепінні над нартексом мало місце випадання цегли зі склепіння;

– конструкції даху та покриття знаходяться у незадовільному стані – необхідний ремонт дахових конструкцій та покриття. Дахівка над вежичкою захристії руйнується;

– конструкції кріплення дзвону, що знаходяться на горищі над нартексом, вийшли зі стану рівноваги, знаходяться у непридатному стані. Це загрожує руйнуванням склепінь нартексу;

– на фасадах мало місце неодноразове випадання шматків тиньку з парапету над входом; фасади знаходяться в занедбаному стані – потребують реставрації.

Також потребують реконструкції сходи на пл. Князя Ярослава Осмомисла. Це дуже популярне місце. На них фотографуються молодята», – наголосив о. Сергій Ковбель, адміністратор церкви Марії Сніжної УГКЦ.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:30, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0