Торік на Львівщині рівень іноземних інвестицій скоротився вдвічі

Торік рівень надходження прямих іноземних інвестицій в економіку Львівської області скоротився майже вдвічі, порівняно з 2014 роком. 

Про це розповів директор Львівського регіонального центру з інвестицій та розвитку Олег Кахновець під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент«Вголосу».

Олег Кахновець зазначив, що зменшення інвестицій в економіку Львівщини пов’язане не конкретно із проблемами цього регіону, а із загальною ситуацією в Україні.

«Серед основних причин зниження прямих іноземних інвестицій є падіння макроекономічних показників, негативні прогнози щодо розвитку економічної ситуації в Україні з погляду міжнародних організацій, падіння внутрішнього ринку, тобто зменшення в рази закупівельної спроможності населення. Усе це є відображенням військових дій на Сході України. Крім того, впливає на інвестиційний клімат недовіра до судової системи, відсутність чітких правил ведення бізнесу», – сказав директор центру інвестицій.

Він додав, що негативним чинником, який стримує розвиток економіки в Україні, є відсутність малого та середнього бізнесу.

«Малий та середній бізнес, який має становити кістяк економіки держави, у нас не сягає навіть 20%. Торік ми мали кілька спроб здійснити спільні проекти із закордонними партнерами на підтримку малого й середнього бізнесу в Україні, однак отримали негативні відгуки. Наші партнери сказали, що в Україні треба створювати, а не розвивати малий та середній бізнес, бо його тут немає», – сказав Олег Кахновець.

За словами директора центру інвестицій, потенційних іноземних інвесторів від України відштовхує те, що держава перебуває в затяжному, незрозумілому періоді реформування, насідки якого не відомі.

Як писав «Вголос», віце-президент Львівської торгово-промислової палати Роман Баран вважає, що Україна фактично вичерпала потенціал, який робить її привабливою для інвесторів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ