Торік реальна зарплата українців зросла на 19,1% – Мінсоцполітики

Протягом минулого року реальна заробітна плата українців зросла на 19,1%.Про це сказала перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє кореспондент Укрінформ.

“Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за 2016-2017 роки зросла майже на 70%. Реальна заробітна плата після падіння у 2014-2014 роках за 2016 рік зросла на 9%, за 2017- на 19,1%. Серед працюючих рівень абсолютної бідності зменшився на 18,5 відсоткових пунктів”, – зазначила Крентовська.

За її словами, “саме таке покращення ситуації дає змогу закладати основу для майбутніх реформ у сфері праці”.

Водночас вона зауважила, що рівень використання трудового потенціалу суспільства залишається низьким, про що свідчать показники національного доходу на душу населення.

“У попередні роки ми мали негативну тенденцію зменшення чисельності спеціалістів та кваліфікованих робітників. Зростала зайнятість серед представників найпростіших професій та представників у сфері обслуговування та торгівлі. Тому зберігається значна частка малоефективних робочих місць з низьким рівнем оплати праці”, – зазначила перший заступник міністра соцполітики.

Окрім того, наголосила Крентовська, незахищеними лишаються соціально-трудові права мільйонів людей, зайнятість яких незадекларована.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ