Експерт Міноборони США: Якщо не допомогти Україні – Путін піде на країни НАТО

Якщо не спинити російську агресію в Україні, президент РФ Володимир Путін може спробувати вдертися до країн-членів НАТО.

Таку думку в інтерв’ю Bloomberg висловила Евелін Фаркас, яка з 2012 по 2015 роки займала посаду заступника помічника міністра оборони США із питань Росії, України й Євразії.

«Не думаю, що Путін хоче війни із НАТО чи США. Однак, якщо ми не протистоятимемо йому в Україні, у нього з’явиться спокуса випробувати нашу рішучість у країнах НАТО, на які поширюється дія 5 статті», – сказала Фаркас.

За її словами, у такому разі Росія використає не традиційне вторгнення, а місцеві сили, «аби побачити, чи зможе змусити нас виглядати слабкими та спровокувати більше розбрату у НАТО». «Його кінцевою метою є слабкий Захід та знищення таких інститутів, як НАТО та ЄС, щоб Захід не міг протистояти РФ у її близькому зарубіжжі», – зазначила експерт.

На її переконання, подібні цілі Росія ставить перед собою також у Сирії та загалом на міжнародній арені. «Росія вважає себе світовою державою. Вона зацікавлена у продажі зброї та нафти по всьому світу і лише США й її союзники та інститути можуть скласти їй конкуренцію», – зауважила Фаркас.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:25, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:41, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:24, понеділок, 19 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0