Глава Фонду гарантування Ворушилін зібрався у відставку

Схема, коли Національний банк і Міністерство фінансів кредитують Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) під 9,5-13% річних – абсурдна і для Фонду непосильна. Про це в інтерв’ю UA|TV повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін.

“Схема фінансування фонду абсурдна. Вона неправильна і побудована з подання Світового банку і МВФ. Тепер Світовий банк зрозумів, що це неправильно. Вони зараз шукають варіанти разом з нами, як з цієї ситуації вийти”, – заявив Ворушилін.

Він пояснює, Фонд гарантування, який не є бізнес-структурою, позичив 60 млрд грн у НБУ і Мінфіну під 12%, щоб повернути вкладникам неплатоспроможних банків по 200 тис. грн

“Це дорога в нікуди і через 20 років ми маємо їм повернути не 60 млрд, а 140 млрд грн Банківська система – це не подужає”, – сказав глава Фонду, відзначивши, що тільки цього року ФГВФО повернув Нацбанку 1 млрд грн.

Але більше Фонд позичати гроші не планує, повідомив Ворушилін.

“Цього року ми сподіваємося не позичати і наступного року якісь гроші повертати. В першу чергу Нацбанку. Потім – Мінфіну”, – сказав він.

У ситуації, що склалася у банківському секторі, вважає Ворушилін, винні як банки, так і Нацбанк.

“Приміром, валютне кредитування: коли дозволили валютні кредитування фізичних осіб – це був сигнал до того, що може бути проблема. Всі вважали, що ринок буде розвиватия до безкінечності. Ніхто не думав, що буде девальвація. Курс обвалився і позичальники стали неплатоспроможними. Це те, за що має нести відповідальність, в першу чергу, регулятор (Нацбанк – ред.) і потім – банки. НБУ – за те, що дозволив ці операції, банки за те, що здійснювали ці ризикові операції”, – вважає Ворушилін.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін має намір подати у відставку і найближчим часом планує повернутися в бізнес.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ