“Голос України” опублікував закон про мовні квоти на ТБ

“Голос України” опублікував закон про мовні квоти на ТБ

Офіційна газета Верховної Ради “Голос України” у вівторок, 13 червня, опублікувала закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”, який зобов’язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менш ніж 75% ефіру державною мовою.

Документ оприлюднено і на сайті видання.

Закон набуде чинності через чотири місяці від дня його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, 23 травня Верховна Рада ухвалила закон, що встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%. Президент Петро Порошенко підписав цей закон 6 червня.

Згідно з документом, передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою.

При цьому під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання становитиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ